Aspekty wyceny sufitów napinanych

 

Bardzo ciekawym rozwiązaniem na remont i zagospodarowanie sufitu jest użycie gotowych powłok wykonanych z tworzyw sztucznych. Jest coraz więcej osób decydujących się na sufit napinany ze względu na korzyści jakie daje to rozwiązanie. Przede wszystkim możemy uniknąć dlugotrwałych robót wymaganych przy technologiach tradycyjnych oraz uzyskać niepowtarzalny efekt wizualny.

Koszt inwestycji w sufit napinany

sufity napinane cennikAnalizując koszty jakie poniesiemy na zakup i montaż sufitu napinanego nie należy się kierować jedynie na tym ile wydamy. Musimy wziąć pod uwagę również ile zaoszczędzimy podczas użytkowania sufitu napinanego. Ominą nas wydatki związane z naprawami i malowaniem. Uzyskamy dodatkową barierę wodoszczelną i akustyczną. Najważniejszą informacją jest to, że sufit napinany może nam służyć przez kilkadziesiąt lat i będzie wymagał jedynie okresowego umycia. Dla porządku postaramy się określić pewne widełki cenowe dla tego produktu. Wchodząc na strony firm produkujących sufity napinane cennik nie zawsze będzie dostępny. Często się zdarza, że należy wypełnić formularz kontaktowy z wymiarami sufitu, ilością kątów, wybranym rodzajem powłoki itd. Otrzymanie końcowej i wiążącej wyceny powinno nastąpić po wizycie przedstawiciela firmy, który sam dokona pomiarów i z którym uzgodnimy ostateczną wersję przyszłego sufitu. Z reguły cena powłok sufitowych zamyka się w dość szerokich ramach pomiędzy 60 do 300 złotych za metr kwadratowy. Koszt zależy od materiału, z którego powstanie powłoka, od ilości powłok lub dodaniu nadruku. Na koszt ma również wpływ ilość kątów, obrysów rur oraz wysokość na jakiej sufit będzie zamontowany.

Licząc wydatki musimy wziąć również pod uwagę ilość i rodzaj punktów świetlnych jakie zdecydujemy się zamontować. Do wyboru mamy oświetlenie ledowe lub światłowodowe. Montaż sufitu napinanego to cena około 30 złotych za metr. Przedstawiciel firmy przedstawi nam również warianty szyn mocujących. Tu też mamy droższe i tańsze modele. Na całym etapie od zamówienia do montażu mamy gwarancję otrzymywania pełnej informacji o kosztach.