Deptaki i chodniki tworzy się zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i w terenach zielonych. Umożliwiają swobodne przemieszczanie się w miejscach wydzielonych dla pieszych, bez zagrożeń wynikających z użytkowania pobocza drogi i bez obaw o zniszczenie trawników.
Chodniki stosowane nie tylko w miejscach publicznych
Wygoda użytkowania betonowych chodników sprawiła, że stały się one popularne również w przydomowych ogródkach. Z ich pomocą można stworzyć piękne alejki, ścieżki, podłogi tarasów czy miejsca wydzielone na grilla lub chodnik dookoła basenu. Gładki chodnik dobrze komponuje się z ogrodową roślinnością. Stworzenie go jest również proste – płyty chodnikowe betonowe są tanie i dostępne we wszelkich możliwych kształtach. Faktura betonu jest gładka i równa, co umożliwia łatwe ułożenie chodnika. Przestrzenie pomiędzy płytami wypełnić można piaskiem, co nie pozwoli rosnąć chwastom w tych miejscach. Niewątpliwą zaletą takich płyt jest to, że nie mogą one wyblaknąć lub ulec przebarwieniu. W przypadku zabrudzenia ich czyszczenie jest bajecznie proste, w ciepłe dni wystarczy je tylko zamieść, a jeśli ubłociły się lub pojawił się na nich zielony nalot, można umyć je wodą pod ciśnieniem. Z racji swojego surowego wyglądu, betonowe chodniki mogą nadać wyjątkowo estetycznego charakteru całemu ogrodowi. Między innymi dlatego coraz częściej widuje się je w miastach na dużych placach, są wygodniejsze w użytkowaniu niż kostka brukowa i umożliwiają połączenie klasyki starych budynków ze stylem futurystycznym.
Betonowe płyty to dobry wybór dla osób, które cenią sobie prostotę i łatwość w obsłudze. Gładki chodnik nie rozpłynie się po pierwszym deszczu, jak zwykła ścieżka żwirowa czy piaskowa i nie spróchnieje po kilku latach użytkowania tak jak drewniana podłoga na tarasie.