Bezbolesna i długotrwała depilacja

Utrzymanie gładkiego ciała dla wielu osób okazują się męczące przez konieczność częstego poświęcania czasu na depilację. Przybory do golenia – maszynki i pianki to dodatkowe zakupy a finalnie odpadki, których moglibyśmy uniknąć. Szczególnie wiosną i latem gdy zaczynamy nosić coraz bardziej odkryte ubrania, golenie lub depilacja mogą stać się codziennością. Co zrobić, aby tak nie było?

Skuteczna depilacja laserowa

laser lightsheerDepilacja, czyli zabieg usuwania owłosienia wraz z cebulką można wykonać na wiele różnych sposobów. Zarówno w salonie kosmetycznym jak i w domowym zaciszu mamy do wyboru depilację woskiem lub pastą cukrową, elektryczne depilatory lub chemiczne żele i pianki. Większość tych metod jest dosyć bolesna i nie wszystkie pozwalają osiągnąć pełną gładkość skóry. Co więcej takie zabiegi w zależności od tempa wzrostu włosa musimy regularnie powtarzać. Dla wrażliwych oraz tych, którzy chcieliby się pozbyć niechcianego owłosienia raz na zawsze została wynaleziona metoda depilacji laserowej. Najbardziej popularnym jest laser lightsheer, który za pomocą emitowanych wiązek światła wnika w strukturę włosa niszcząc mieszek włosowy od środka. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny. Używany do depilacji laser diodowy działa w sposób termiczny, jednakże nie ma zagrożenia poparzeniem lub uszkodzeniem skóry. Ilość zabiegów, którym należy się poddać dla uzyskania najlepszych efektów może zależeć od grubości włosów oraz miejsca poddawanego depilacji. Wiele salonów estetycznych oferuje promocje na pakiety spotkań.

Trwałe efekty i bezbolesność, to dwa kluczowe argumenty przemawiające za spróbowaniem poddania się zabiegowi depilacji laserowej. Wymaga od nas większego jednorazowego wydatku pieniędzy, ale z perspektywy czasu okazuje się opłacalny, szczególnie dla tych, którzy od dawna marzą o pięknej i gładkiej skórze. Warto pomyśleć o tym jako o inwestycji w samego siebie.