Bezpieczna laweta samochodowa

Być może nie wydaje się nam to istotnym problemem, ale ludzie zajmujący się przewozem samochodów martwią się tym, że pojazdy mogą zostać uszkodzone podczas transportu. Aby poradzić sobie z takim ryzykiem najlepiej jest zdecydować się na dobra lawetę, która zabezpiecza pojazdy z każdej strony. Może być ona bardzo pojemna, a zarazem bezpieczna, dlatego szybko się zwróci, a my dowieziemy każde auto.

Lawety do przewozu aut

lawety do przewozu samochodówPrzede wszystkim podłoga lawety jest ważna. Musi być ona wykonana z antypoślizgowej blachy, która ma specjalne do tego celu wypustki. Samochód, który jest na lawecie nie poślizgnie się dzięki temu. Lawety do przewozu samochodów powinny mieć specjalne słupki, dzięki którym nie ma szans, że pojazd, który jest na niej chociaż trochę zmieni swoje położenie. Taka laweta powinna być również dobrze zabezpieczona z boku, co jest ważne podczas jazdy na nierównych terenach. najlepiej zabezpieczać samochody pasami, dlatego miejsce na ich mocowanie będzie także bardzo potrzebne. Do zabezpieczeń antykradzieżowych na lawecie powinny służyć belki zabezpieczające, dzięki którym nie ma szans na to, by zjechać z niej samochodem bez odbezpieczenia. Najlepiej jeśli zamek działa na szyfr, poneiważ ten rodzaj zabezpieczenia tak naprawdę bardzo trudno jest złamać. Sześciocyfrowy szyfr daje takie samo prawdopodobieństwa złamania, jak wygrana na loterii.

Takie zabezpieczenia nie podnoszą wartości lawety do tego stopnia, że właścicieli firm transportowych na nie nie stać. Podczas zakupu lawety warto jest poszukiwać właśnie takiej. Nawet podczas dynamicznych manewrów w ruchu drogowym nie stanie się nic złego. Poza tym lawety mają także zabezpieczenie przed kradzieżą, co jest bardzo przydatne na trasach europejskich, gdy trzeba spać na parkingach.