Bezpieczne żłobki dla dzieci

W każdym mieście działa przynajmniej kilka żłobków, ponieważ jest duże zapotrzebowanie na ich usługi. Nie każdy rodzic może sobie pozwolić na osobistą piekę nad maluchem do momentu aż skończy trzy lata i będzie mógł iść do przedszkola.

Jaką ofertę proponuje żłobek?

żłobki tarnobrzegRodzice, którzy muszą wrócić do pracy zanim maluch pójdzie do przedszkola, mają wybór wynająć opiekunkę lub zapisać dziecko do żłobka. Indywidualna opiekunka nigdy nie zastąpi grupy dzieci w podobnym wieku, dlatego rodzice wolą żłobek. Mają do wyboru placówki państwowe lub prywatne. Jeżeli chcemy znaleźć tanie żłobki Tarnobrzeg jest miastem, w którym działa kilka sprawdzonych placówek państwowych, które wyróżniają się ciekawą ofertą. Przede wszystkim opłaty są bardzo niskie, ponieważ prawie dziewięćdziesiąt procent czesnego finansowane jest z budżetu miasta, a rodzice płacą jedynie znikomą część za dodatkowe godziny poza normą. Przeważnie jest to jeden złoty za każdą godzinę. Poza tymi opłatami, konieczne jest opłacenie wyżywienia, które także nie jest wysoką kwotą. Średnio za pobyt dziecka w publicznym żłobku płacić dwieście – trzysta złotych miesięcznie. W żłobkach prywatnych za wszystko muszą zapłacić rodzice, zatem opłaty są znacznie wyższe. Bywa, że czesne z wyżywieniem i dodatkowymi zajęciami wynosi około tysiąca złotych miesięcznie więc nie każdego rodzica stać na taką placówkę. Żłobków państwowych jest znacznie mniej niż prywatnych, zatem nie każde dziecko znajdzie w nim miejsce. Rekrutacja jest prowadzona już na początku roku.

Dla wielu rodziców miejsce w publicznym żłobku jest jak zbawienie, ponieważ mogą zapewnić maluchowi doskonałą opiekę i wszechstronny rozwój za niewielkie pieniądze. Dzięki takiej placówce możliwe jest wrócenie do pracy na cały etat.