Blaty kamienne w innym wydaniu

Drewno, kamień, wykładzina, płytki ceramiczne, istnieje wiele sposobów na wykończenie podłogi. Różne formy, wzory, odcienie, formaty dają nam setki możliwości by stworzyć idealną dla siebie podłogę. Jednak tak naprawdę to nie wybór i wyobraźnia nas ograniczają, a cena.

Blaty kamienne – ładne i proste w czyszczeniu

Blaty kamienneJednym z najdroższych materiałów z pewnością jest naturalny kamień. Na szczęście obecnie istnieje równie piękny i trwały zamiennik, dla tradycyjnych kamiennych posadzek. Włoska firma laminam, wszystkim fanom kamienia oferuje płyty wykonane ze spieków kwarcowych. Spieki kwarcowe uzyskuje się poprzez mieszanie i zmielenie komponentów takich jak iły łupkowe, skały granitowe i pigmenty ceramiczne, tworzące granulat, który się sprasowuje a następnie zapieka uzyskując produkt w postaci płyt o formacie 1×3 metra, które później można pociąć na wybrane przez siebie wymiary i kształty. Ładne blaty kamienne Warszawa wykonane z płyt ze spieków kwarcowych są proste w czyszczeniu i odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także ścieranie. Do ich mycia, można stosować wszelkie dostępne w sklepach środki chemiczne do mycia podłóg, będąc spokojnym, że nie zmienią one swojego koloru. Warto również wspomnieć o tym, że spieki kwarcowe są całkowicie ekologiczne, nie posiadają żadnych dodatków żywic czy innych sztucznych komponentów. Mimo minimalnej grubości płyt przeznaczonej na posadzi kamienne, jest to około 5 mm, surowiec jest bardzo wytrzymały, jego twardość w skali Mohsa wynosi około 6, 7.

Dzięki możliwości mieszkania komponentów w różnych proporcjach, może uzyskać płyty na posadzki praktycznie w każdym kolorze, co daje szerokie pole dla aranżacji wnętrz tym właśnie produktem. Gotowe projekty można zobaczyć udając do Showroom Laminam w Warszawie, gdzie zostały przedstawione całkowity potencjał aranżacyjny materiału jakim są płyty ze spieku kwarcowego.