Busy Gdańsk-Niemcy i spore zakupy

Na początku zaznaczę, że uwielbiam zakupy i czasami to nawet aż do przesady. Kiedy na końcu miasta jest jakaś promocja, to jadę specjalnie na przykład po jakiś kosmetyk, czy ulubioną herbatę. I tak sobie podróżuję z dwóch końców miasta. No ale zawsze dzięki temu trochę zaoszczędzę przynajmniej na następne zakupy. Ostatnio jednak wpadłam na bardziej szalony pomysł.

Szybka podróż busem do Niemiec

busy gdańsk niemcyMoje koleżanki często zamawiają sobie chemię z Niemiec, czyli różne proszki do prania i płyny. Ja usłyszałam, że mają tam dobre gatunkowo produkty, więc też postanowiłam zrobić tam zakupy. Tylko, że osobiście. Na szczęście busy gdańsk niemcy jeździły codziennie, więc zdążyłabym spokojnie dojechać, mieć kilka godzin na zakupy i zaraz wrócić tym samym busem. Bardzo mnie to ucieszyło i w weekend wybrałam się w drogę. Zarezerwowałam wcześniej bilet, żeby na pewno mieć miejsce. Lepiej dmuchać na zimne. Autobusy były świetne, nie to, co nasze stare rozpadające się busiki miejskie. Klimatyzacja, automaty do napojów, telewizor i możliwość obejrzenia sobie jakichś filmów. No i oczywiście toaleta, co było dla mnie wielkim udogodnieniem, ponieważ boję się wychodzić do toalet na dworcach. Podróż przebiegła bez żadnych problemów, mili kierowcy i pasażerowie, miałam z kim sobie porozmawiać w trakcie jazdy. Co jakiś czas robiłam sobie ciepłą herbatkę i myślałam tylko o zakupach. Dojechaliśmy na czas i zajęłam się moimi planami i ich realizacją.

Kilka godzinek starczyło mi by obejść wszystkie najważniejsze sklepy. Kupiłam to co chciałam i z radością wróciłam na dworzec i weszłam do busa. Kierowcy jak zobaczyli, że tyle mam zakupów, to zaczęli się śmiać.  Mówią- a jak wychodziła, to miała tylko małą torebkę ze sobą. Spędziłam bardzo miły weekend i odbyłam komfortową podróż.