Całoroczne domki z bali

Jeżeli jesteśmy na etapie budowy domu, to z pewnością przeglądnęliśmy dziesiątki projektów i modeli domów o różne wielkości i standardzie. Jednakże w większości przypadków, czynnikiem decydującym jest cena, która często dość mocno ogranicza.

Ile kosztują drewniane domki?

dom drewniany z bali całorocznyWiele osób, na co dzień mieszkających w blokach czy kamienicach, marzy o działce poza miastem, na której mają niewielki domek. To idealne miejsce na spędzanie czasu z rodziną, z dala od zgiełku i licznych obowiązków. Domek wcale nie musi posiadać kilku sypialni, dużego tarasu czy nawet pięter. Tu liczy się wygoda, praktyczność i styl. Pod tym względem najlepszy jest dom drewniany z bali całoroczny, który możemy zbudować od podstaw, ale też zamówić gotowy projekt, który fachowa firma budowlana wykona niemalże z szablonu. Tego typu domy są bardzo popularne za zachodzie Europy, gdzie budowane są już od kilkudziesięciu lat. W Polsce mamy je dopiero od kilkunastu, ale szybko zyskują aprobatę wśród ludzi pragnących mieć piękny dom z naturalnego drewna. Jest on, przede wszystkim ciepły, ponieważ zastosowano w nim innowacyjną technologię izolacji oraz specjalną warstwę wełny mineralnej, która doskonale chroni wnętrze przed chłodem. Wbrew pozorom, jest to idealny dom do zamieszkania w dowolnym momencie roku, ponieważ posiada wszystko co jest niezbędne do normalnego funkcjonowania. Jeżeli chodzi o wyposażenie i też ułożenie wnętrz, to jest to kwestia zależna od właściciela, ponieważ może wyglądać tak samo jak w standardowym domu.

Nie każdy potrzebuje kilku sypialni, dużej, oddzielnej kuchni czy też piwnicy, choć oczywiście drewniany dom może dowolny metraż. Jednakże powyżej trzydziestu pięciu metrów w podstawie, dom ten jest traktowany jako jednorodzinny i mają tu zastosowanie odrębne przepisy.