Chmury dla firm

 

Tak naprawdę to moja firma była daleko w tyle jeśli chodzi o wykorzystywane technologie, ale jak najszybciej chciałem to zmienić. Kiedy tutaj przyszedłem nawet internet był kiepski, więc faktycznie musiałem coś z tym wszystkim zrobić. Jak już z internetem się uporałem stwierdziłem, że czas na chmurę.

Chmury dla firm – czym się charakteryzują?

chmura dla małej firmyMałe firmy faktycznie mają bardzo często małe budżety, ale przekonywałem przez długi czas swojego szefa, że faktycznie nie trzeba tutaj wydawać za dużo, aby móc inwestować w bardzo dobre rozwiązania technologiczne, które faktycznie sprawdzą się doskonale. Chmura dla małej firmy to coś, na czym zamierzam się skupić przez kolejny miesiąc. Tyle mniej więcej zajmie mi znalezienie odpowiedniego oprogramowania, wdrożenie go do naszej małej firmy, ale także niezbędne przeszkolenie pracowników, którzy mają z takich funkcji korzystać. Jak szef się dowiedział, że będzie miał teraz wszystko w chmurze, czyli dostęp do wszystkiego przez internet to powiedział, że teraz będzie mógł pracować nawet z domu. Nie sądziłem, że to dobrze, ale jak chce, to jak najbardziej ma taką możliwość. Podsumowując to wszystko oczywiście zdaję sobie sprawę, że pojawiają sie jakieś koszty, ale co ciekawe znalazłem chmurę, którą można wdrożyć za naprawdę dobre pieniądze i jeśli się komuś takie rozwiązanie nie spodoba będzie można szybko zrezygnować, czy znaleźć coś innego.

Jeśli chodzi o wykorzystywanie nowoczesnych technologii w małych firmach, to włąśnie tam pojawia się wiele możliwości. Małe firmy często korzystają z budżetowych rozwiązań i zamierzam w kolejnych tekstach wam powiedzieć, że budżetowe nie oznacza wcale kiepskie. Wszystkie oferowane usługi, które prowadziłem zawsze robiłem od początku do końca dla firm.