Chodniki na różnego rodzaju schody

Dobrze urządzony dom czy poziomowe mieszkanie to nie tylko sprzęt i meble. To także wszelkiego rodzaju dodatki. Do takich zaliczamy doniczki, poduszki, a nawet dywaniki na stopnie. Te ostatnie są szczególnie kupowane  właśnie na stopnie w dużych domach. Pasują one zarówno na schody kaflowe i drewniane. Producenci dywaników na schody oferują bardzo wiele rodzai i wzorów takich nakładek na stopnie.

Rodzaje dywaników na schody

dywaniki na stopnieWybór dywaników na schody zależy od rodzaju naszych stopni oraz tego gdzie się one znajdują. Na zewnętrzne schody najczęściej kupowane są nakładki gumowe. Natomiast na schody w środku mieszkania lub domu kupowane są nakładki zrobione z wykładziny. Wszystkie dywaniki na stopnie muszą być antypoślizgowe. I to właśnie dlatego najczęściej nakłada się dywaniki na stopnie. Tak by powierzchnia nie była śliska i nie stwarzała zagrożenia podczas użytkowania szczególnie przez osoby starsze i dzieci. Niektóre nakładki na stopnie montuje się za pomocą metody inwazyjnej czyli przekręcane są one do stopnia. Inne natomiast można nakleić na taśmę dwustronną. Niektóre nakładki gumowe  montuje się za pomocą tak zwanego grzebienia. Dzięki czemu można je w łatwy sposób sciągnąć by dokładnie umyć schody. Takie nakładki montowane są na zewnątrz budynku. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym są one bardzo przydatne, ponieważ eliminują ryzyko potknięcia i upadku na oblodzonym schodzić.

Zarówno schody wewnętrzne jak i zewnętrzne powinny być wykonane oraz zabezpieczone przed poślizgnięciem i upadkiem. Szczególnie schody zewnetrzne, na które pada śnieg powinny mieć powłokę antypoślizgową. Na takie schody najczęściej montujemy gumowe wycieraczki. Do domu natomiast polecane są dywaniki chodnikowe, które montujemy w sposób nieinwazyjny do schodów.