Co warto wiedzieć o agregatach gazowych?

 

Stały dopływ prądu to warunek wykonywania wielu prac to właśnie dzięki niemu możliwe jest sprawne działanie wielu urządzeń. Czasem zdarza się jednak tak, iż nie mamy dostępu do stałego przyłącza i wymagane jest użycie specjalnego agregatu prądotwórczego, w tym wypadku wiele zależy również od tego jaki jest rodzaj paliwa do jego uruchomienia oraz poprawnego działania.

Czysta energia czyli wykorzystanie gazu

agregaty gazowe zasilane gazem ziemnymAgregaty prądotwórcze stają się coraz bardziej popularną formą pozyskiwania energii elektrycznej w miejscach pozbawionych stałych przyłączy. To z nich korzystają organizatorzy wielu imprez na świeżym powietrzu gdyż umożliwiają one dostarczenie prądu o odpowiedniej mocy mogącego zasilić całą imprezę. Zazwyczaj są one napędzane przy pomocy silnika spalinowego co powoduje, iż podczas ich pracy powstaje duża ilość spalin, w sytuacji gdy miejsce gdzie taki agregat ma pracować wymaga wyeliminowania wszelkiego rodzaju spalin najlepszym rozwiązaniem okażą się agregaty gazowe zasilane gazem ziemnym. Są one wykorzystywane w wielu różnych sytuacjach gdzie występuje konieczność szybkiej dostawy prądu o wysokiej mocy. Warto jednak pamiętać aby przed użyciem takiego agregatu sprawdzić wydajność przyłącza z gazem tak by podczas pracy miał on zapewnioną odpowiednią jego dawkę dzięki, której wytworzy on odpowiednią ilość prądu do zasilenia całej aparatury potrzebnej do prawidłowego przebiegu organizowanej przez nas imprezy plenerowej.

Jak widać agregaty zasilane gazem są doskonałym pomysłem na zapewnienie odpowiedniej ilości prądu w miejscu gdzie nie ma stałego przyłącza energii. Należy jednak pamiętać aby przed użyciem takiego agregatu dokładnie sprawdzić moc przyłącza gazu tak by mieć pewność, że podczas swojej pracy agregat otrzyma właściwą jego ilość.