Co wiedzieć o doborze akumulatorów do łodzi?

 

W obecnych czasach bardzo popularne stało się aktywne spędzanie wolnego czasu nad wodą. W tym celu konieczne jest oczywiście zakupienie odpowiedniego rodzaju łodzi. Oczywiście, należy pamiętać również o odpowiednim źródle zasilania dla niej, który będzie niezawodny również w trudnych warunkach.

Jaki typ akumulatora wybrać do łodzi?

akumulatory żelowe do łodziW obecnych czasach znacznie bardziej popularne niż kiedyś stało się aktywne spędzanie wolnego czasu nad wodą. W tym celu wiele osób zakupuje lodzie, które umożliwiają im wyruszanie w podróż. Oczywiście oprócz samej łodzi, równie ważne jest odpowiednie źródło zasilania dla niej. Najlepiej w tym celu zakupić wysokiej jakości, nowoczesne akumulatory żelowe do Łodzi. Ten typ akumulatorów najlepiej sprawdzi się w przypadku tego środka lokomocji, gdyż najlepiej prowadzi sobie z trudnymi warunkami typowymi dla podróży łodzią. Mowa tutaj w szczególności o wstrząsach, które dla akumulatorów elektrolitowych mogą być niezwykle groźne, gdyż zazwyczaj powodują one całkowite rozlanie się tego typu akumulatorów. Jak łatwo można się domyśleć najczęściej powoduje to całkowite wylądowanie się tych akumulatorów, przez co my zostajemy pozbawieni zasilnia. Dlatego właśnie akumulatory żelowe w tym przypadku będą lepszym wyborem. Ich przewaga wynika z ich konstrukcji, opartej nie o płynny elektrolit, ale taki w formie żelu. Właśnie dlatego niemożliwe jest praktycznie rozlanie się takich akumulatorów. W przypadku łodzi, jest to więc z pewnością najbardziej pewne źródło zasilania, któremu można zaufać.

Większość z nas zdaje sobie sprawę, jak ważne jest odpowiednie źródła zasilania podczas podróży łodzią. Jak się jednak okazuje, fabrycznie montowane w nich akumulatory mogą się nie sprawdzić. Są one zbyt wrażliwe, na przykład na wstrząsy co może spowodować ich rozlanie.