Crossfit – co to takiego?

 

Ostatnimi czasy crossfit stał się bardzo popularny. Wiele osób uczęszcza na zajęcia, na których wykonuje się ćwiczenia z nim związane. Tak naprawdę jednak to pojęcie dla niektórych jest zupełnie nieznane i wiele osób nie wie, na czym tak naprawdę crossfit polega.

Jakie ćwiczenia wykonujemy podczas crossfitu?

akcesoria do crossfituTrening zwany crossfitem, niejedną osobę mógłby pokonać już na samym początku. Angażuje on w pracę wiele mięśni i proponuje ćwiczenia bardzo wymagające, przy których naprawdę można się spocić. Pierwszą i najważniejszą rzeczą jaką powinniśmy na temat tego treningu wiedzieć – nie ma w nim czasu na przerwę. Wszystko wykonuje się z niezwykłą intensywnością. Ten rodzaj treningu sprawia, że bardzo szybko jesteśmy w stanie stracić na wadze, a nasze ciało będzie jędrne. Crossfit niesłusznie często kojarzy nam się z ćwiczeniami lekkimi i skierowanymi do osób, które nie chcą się za bardzo wysilać. Jest odwrotnie. Takie treningi wykonują osoby, które muszą wykazywać się niezwykłą sprawnością fizyczną jak np. żołnierze, policjanci czy strażacy. Już samo to iż początkowo ten program treningowy był skierowany do policjantów powinno nam sugerować, że jest to program niezwykle wymagający i skuteczny. Nic więc dziwnego, że stał się w naszym kraju tak popularny. Na wielu siłowniach spotkamy obecnie akcesoria do crossfitu. Podczas crossfitu wykonujemy mnóstwo zróżnicowanych ćwiczeń jak podnoszenie ciężarów, ćwiczenia związane ze sprawnością atletyczną, ale i takie, które wpływają na naszą szybkość.

Trening crossfitu daje szybkie i bardzo dobre rezultaty. Oczywiście od razu nie wykonamy wszystkich ćwiczeń, ponieważ to wymaga dobrej kondycji. Treningi są jednak zróżnicowane i tak naprawdę na początku możemy zacząć od kilku minut, a potem stopniowo zwiększać sobie czas.