Czy warto malować dach?

Niespełna rok temu przenieśliśmy się na osiedle domków jednorodzinnych w Krakowie, gdzie jest spokojnie a sąsiedzi są przyjaźni i życzliwi. Przez jakiś czas dom, który z nami sąsiaduje stał pusty, ale ostatnio znalazł się kupiec w końcu mieliśmy towarzystwo za płotem. Wprowadziło się tam młode małżeństwo z dzieckiem.

Malowanie dachów – dach jak nowy

malowanie dachówSąsiad na sam początek zabrał się za malowanie dachów budynków gospodarczych, ponieważ chciał wszystko dokładnie przygotować. Malowanie dachów nie zajęło mi w ogóle dużo czasu, bo jak wróciłam tego dnia ze szkoły to miał wszystko zrobione. Tata z nim rozmawiał tego dnia, bo poszedł się przedstawić i przywitać. Dużo się dowiedziałam o naszym sąsiedzie od taty. Podobno zawodowo wykonuje malowanie hal i wyjaśnił nawet tacie jak powinna zostać przeprowadzona właściwa renowacja pokryć dachowych, aby przyniosło to efekt. Tata nawet dowiedział się jaka farba do dachu jest najlepsza i jak dokładnie wykonać malowanie dachówki. Każdego dnia tak naprawdę obserwowałam naszego sąsiada, który wykonywał sprawne malowanie dachów w mieście Kraków, w którym stoi jego budynek mieszkalny. Przyznam, że wyglądało to naprawdę imponująco a dom zaczynał coraz ładniej wyglądać. Miało się nawet wrażenie, to jest nowy dom, bo sąsiad pomalował także całą elewację i wymienił drzwi zewnętrzne na zupełnie nowe. Została mu jeszcze farba do malowania dachu i zaoferował ojcu, że odmaluje mu dach od garażu, bo uprzednio tata mu wspominał, że musi wykonać malowanie dachówki garażu.

 

 Wciąż jednak się z tym ociągał ponieważ zwyczajnie nie miał czasu by zabrać się za malowanie. Jak sąsiad u nas robił malowanie dachówki to też go obserwowałam przez cały czas. Przyznam, że jest naprawdę niezły w tym robi, bo raz dwa się uwinął a nasz dach od garażu wyglądał już o niego lepiej. Mama tego dnia zaprosiła sąsiada na obiad. Był zachwycony tą ofertą.