Czym są szelki dla psa?

Posiadanie psa to nie tylko przyjemność, ale i szereg nowych obowiązków. Jeśli chcesz zapewnić zwierzakowi najlepsze warunki i spełnić jego podstawowe potrzeby, to musisz zaopatrzyć się w odpowiednie produkty. Jedną z najważniejszych kategorii akcesoriów są te związane ze spacerami. Popularnym wyborem są szelki będące zastępstwem dla tradycyjnych obroży. Czy warto kupować szelki? Jakie korzyści płyną z takiego gadżetu?

Rodzaje szelek i ich zalety

szelki guardyDobre szelki cechują się bezpieczeństwem, wygodą i atrakcyjnym wyglądem. Jeżeli zależy ci na maksymalnym komforcie pupila, to to akcesorium z pewnością to zapewni. Najczęściej wybieranym typem są szelki guardy, które wyróżniają się korzystną dla psiej sylwetki budową oraz szerokim zakresem regulacji. Nawet gdy kupisz szelki szczeniakowi, to bardzo prawdopodobne jest, że nawet w wieku kilku lat wciąż będą one dla niego dobre pod względem rozmiaru. Specjalnie dopasowana konstrukcja nie ogranicza ruchów, nie uciska szyi i sprawia, że pies nie wyswobodzi się z akcesorium. Szelki typu guard dostępne są w wielu kolorach i wzorach, które wyglądają bardzo atrakcyjnie w czasie wspólnych spacerów. Innym modelem są tak zwane szelki norweskie, które od tych poprzednich różnią się przede wszystkim budową. Mogą wywoływać nacisk na stawy, dlatego też nie są zalecane dla psów o dość szerokiej budowie. Akcesorium wygląda równie estetycznie, pozwala na zawieszenie znaczka z imieniem pupila, a także idealnie nadaje się dla psów asystujących.

Odpowiednie szelki zapewniają komfort podczas spaceru i sprawiają, że psiak czuje się bezpiecznie. Dobrze dobrany model będzie zapewniał swobodę ruchów i nie wpłynie negatywnie na budowę czworonoga. Do najczęściej kupowanych szelek zalicza się guardy oraz norweskie, które różnią się od siebie przede wszystkim konstrukcją.