Czyszczenie tapicerki i dywanów tylko okazyjnie

Dziś wpis nietypowy, bo o niespodziance, jaką chcieliśmy zrobić mamie i tacie. Nasi rodzice postanowili wyjechać na wakacje na Mazury. Uściślając – tata chciał jechać, a mama stwierdziła, że musi zostać aby jak to określiła doprowadzić dom do ładu i składu póki ma czas.

Pranie tapicerki niespodzianką dla rodziców

pranie tapicerkiJak widać dla mamy czyszczenie dywanów jest niemalże tak samo ważne jak wakacje. Cała nasza mama – pedantka. Jakimś cudem tata w końcu „spakował mamę do samochodu”. Postanowiliśmy zatem, że przygotujemy dom na przyjazd rodziców. No i się zaczął armagedon. Pranie dywanów, mycie okien, podłóg. Tak bardzo mocno rozplanowaliśmy wszystko, że moi starsi bracia wzięli się za pranie wykładzin, a nawet pranie tapicerki Warszawa, gdyż na kanapie pojawiły się już widoczne plamy, które trzeba było zakrywać kocem. Posprzątaliśmy nawet strych, uporządkowaliśmy wszystkie pawlacze, wyczyściliśmy wszystkie progi – a trzeba Wam wiedzieć, że mamy takie wysokie i drewniane, które naprawdę bardzo często się brudzą. Zrobiliśmy chyba nawet całą stertę prania, potem to uprasowaliśmy, posegregowaliśmy wszystkie buty, kurtki, rozdzielając je na pory roku. Jedynie czego nie udało nam się zrobić, to było pranie tapicerki samochodowej – z przyczyn oczywistych. Rodzice wzięli samochód. Jak widzicie czyszczenie tapicerki, nie było po prostu i kompletnie niemożliwe. Szkoda, bo mogliśmy to już zrobić.

 

Kiedy rodzice wrócili, zrobiliśmy im przepyszną kolację. Musielibyście widzieć twarz mamy, kiedy wchodziła do domu. Naprawdę moja mama jest typem osoby, która zazwyczaj wie co powiedzieć. Inaczej – bardzo rzadko zdarza się, żeby nie wiedziała co powiedzieć i tak było i tym razem.