Dlaczego drewniane domy są lepszym rozwiązaniem

Drewniane domy cieszą się w ostanich latach ogromnym powodzeniem. Moda na drewno przybrała takie rozmiary, że firmy budowlane są wręcz zasypywane drewnianymi projektami. Warto przyjrzeć się zaletom takiego budownictwa. Co więc powoduje tak dużą popularność domów z drewna? 

Drewniane domy mają mnóstwo zalet

domy drewniane śląskieNa Śląsku i w Małopolsce możemy zaobserwować największy popyt na domy z drewna. Szczególnie na Śląsku ogromnym zainteresowaniem cieszą się domy kanadyjskie. Drewniane domy mają to do siebie, że można je postawić praktycznie wszędzie. Nie mają bowiem wymagań co do podłoża. Chrakteryzuje je duża wytrzymałość i bezpieczeństwo. To ostatnie to kwestia zastosowania nowoczesnych technologii.Dodatkowo sama konstrukcja jest lekka, materiał natomiast niedrogi. Największym zaskoczeniem dla klientów, jak informują śląskie firmy, jest czas realizacji projektu. Wynosi ona zazwyczaj maksymalnie pięć miesiecy. A wszystko to, z powodu gotowych elementów, które wystarczy ze sobą umiejętnie połączyć. Oglądając drewniane domy w Krakowie, możemy zaobserwować, jak niezwykle różnorodny i przy tym cały czas atrakcyjny wygląd przjmuje drewno. Pozwala to na zupełną dowolność przyprojektowaniu o powoduje, że możemy mieć oryginalny, a zarazem tradycyjny dom. Dodatkowo drewno jest dobrym termoizolatorem, co pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu. Jest też bezpieczne, bo nowoczesna obróbka likwiduje palność materiału. Drewno okazuje się być lepszycm rozwiązaniem od cegły czy betonu. 

Zachodnia moda na drewniane domy na dobre zagościła w naszym kraju. Drewno ma bowiem wiele zalet- od lekkości, przez bezpieczeństwo i możliwość szybkiej obróbki. Jeżeli planujemy budowę domu, warto na poważnie rozważyć, czy nie oprzeć się o technologie drewnianą. Wszystko zanosi się bowiem na to, że drewno jest budulcem bardzo przyszłościowym.

Więcej znajdziesz na http://www.timberbood.pl