Dlaczego wstydzimy się chodzić do psychologa?

 

W życiu każdego z nas przychodzi jakiś słabszy moment. Niestety spotykają nas różne nieszczęścia, które mają ogromny wpływ na nasze życie. Niektórzy z nas potrafią sobie z nimi poradzić. Inni natomiast zamykają się w sobie i kumulują emocje, które nie mają żadnego ujścia.

Psycholog i jego dar słuchania

dobry psycholog krakówNie każdy z nas potrafi słuchać. Często jest tak, że chcielibyśmy wtrącić się do rozmowy. Niekiedy jednak to najgorsze co możemy zrobić. Gdy ktoś opowiada nam o swoich problemach, starajmy się po prostu cierpliwie słuchać. Wiadomo jednak, ze nie zawsze nam to wychodzi. Czasem nawet nie chcemy się zwierzać. Jednak gdy podejmujemy decyzję o tym, że powinniśmy iść do psychologa, musimy nastawić się na długą rozmowę. Jednak zupełnie inaczej wygląda rozmowa z przyjacielem, a rozmowa z psychologiem. Psycholog na początku tak naprawdę tylko nas słucha. Możemy spokojnie opowiedzieć mu o wszystkich rzeczach, które nas trapią. Nikt nie będzie nam się wtrącał i przerywał. Spokojnie możemy z siebie wyrzucić wszystko. Nie jest wstydem pójście do psychologa. Tak naprawdę trzeba mieć niezwykłą odwagę by do niego pójść. W czasach gdy tak bardzo wstydzimy się przyznawać do swoich problemów, często jesteśmy narażeni na ostracyzm z powodu takich wizyt. Dlatego każdy kto się na to decyduje, jest niezwykle odważny. Jak szukać psychologa? Możemy to zrobić poprzez internet. Wpisujemy przykładowo w przeglądarkę hasło „dobry psycholog Kraków” i na pewno wyszuka nam wielu doskonałych specjalistów.

Dziś każdy z nas zmaga się z jakimiś problemami, które rozgrywają się w naszej głowie. Czasem bardzo trudno jest uporać się z nimi samodzielnie. Dlatego nie wstydźmy się chodzić do psychologa. To lekarz jak każdy inny, tylko leczy zbolały umysł i wnętrze.