Dobrze wyeksponowany towar w gablocie to gwarancja sukcesu

Punkty usługowe, jak sama nazwa wskazuje swój zarobek powinny czerpać z wykonywanych usług. W wielu przypadkach tak rzeczywiście jest ale prawda jest taka, że bardzo często zarabia się w dużej mierze na sprzedaży produktów.

Jakie znaczenie ma gablota w sektorze usług?

gabloty pleksiMentalność Polaków jest taka, że łatwiej im zaakceptować wysoki rachunek, kiedy dostają coś namacalnego w zamian. Dlatego usługi w naszym kraju sprzedają się gorzej niż na zachodzie. Z tego też powodu salony fryzjerskie oferują swoim klientkom odżywki i szampony do włosów a gabinety weterynaryjne zamiast odesłać klienta do apteki sprowadzają leki i sprzedają je na miejscu. W takim przypadku salon usług staje się po części sklepem. Potrzebna jest tu więc, podobnie jak w sklepie odpowiednia ekspozycja towaru, do tego celu najlepiej służą gabloty pleksi. Efektownie podświetlone półki, zawsze działają na podświadomość klienta a ładnie i niezbyt gęsto rozstawiony na nich towar będzie prezentował się bardzo efektownie, nawet jeżeli będą to tylko preparaty na pchły czy karma dla kotów. Gabloty szklane są droższe i cięższe, ale za to solidniejsze. Z drugiej jednak strony taka szafka rozbita przez nieuważnego klienta, będzie generować dodatkowe problemy. Pleksi, czyli rodzaj grubego plastiku wydaje się posiadać tylko jedną wadę, a mianowicie łatwo go zarysować. Z tego powodu nie polecałabym tego materiału w miejscach gdzie przewija się dużo dzieciaków.

Sektor usług w Polsce może i powinien się jeszcze znacznie bardziej rozwinąć. Do tej pory jednak, salony fryzjerskie i kosmetyczne, weterynarze i dentyści i inne tego typu zawody muszą wspomagać się sprzedażą różnego rodzaju akcesoriów. Inną kwestią jest to, że ładnie wyeksponowany towar stanowi świetną ozdobę gabinetu.