Drukarki 3D – pomysł na biznes

W moim mieście znajduje się park technologiczno-przemysłowy, w którym ulokowanych jest wiele firm. Głównie zajmują się produkcją, ale też handlowej czy usługami. Pomyślałam, że warto się nimi zainteresować, bo pracuje tam wiele osób. Na pewno są też tacy co szukają nowych rozwiązań dla firmy.

Nowoczesne drukarki 3D

sprzedaż drukarek 3dProdukcja małej ilości towaru na próbę jest bardzo droga, zupełnie się nie opłaca. Dlatego też coraz więcej przedsiębiorców sięga po drukarki 3D. W mieście jednak nie było firmy, która by je oferowała. W internecie są sklepy z drukarkami, ale lepiej jest coś zobaczyć przed zakupem. Uznałam, że sprzedaż drukarek 3D to dobry pomysł na biznes. Mogłabym sprowadzać od producentów różne drukarki, mieć je na stanie do prezentacji, choć oczywiście też muszę zadbać o stronę internetową na której znajdzie się lista oferowanych modeli. Miałam w ofercie duże i małe drukarki, a także filamenty do nich. Są to materiały eksploatacyjne, które są wtryskiwane w drukarce i tworzą odpowiednią formę zgodnie z projektem. Filamenty mają różne kolory i tworzone są z różnych materiałów. Są elastyczne lub sztywne, matowe i transparentne. Również musiałam mieć je na stanie, tak by oferować klientom kompleksowe usługi. Zabrałam się do pracy od nawiązywania kontaktów z producentami. Potem zamawiałam sprzęty i filamenty i potem zabrałam się za rozsyłanie swojej oferty do klientów z miasta. O dziwo od razu jedna firma mi odpowiedziała, bo chcieli taką drukarkę kupić, ale nikt ich u nas nie oferował.

Dzięki temu załatwiłam sobie pierwszego klienta i byłam z siebie bardzo dumna. Potem już było łatwiej bo miałam od niego referencje i inni widzieli, że jestem osobą godną zaufania. Cieszę się, że mój pomysł ze sprzedażą drukarek 3D chwycił i moja firma będzie się rozwijała.