Fachowe czyszczenie dywanów

Czyszczenie różnych powierzchni wymaga zastosowania odpowiednich środków. W niektórych przypadkach wystarczy sama woda i szmatka, a innym razem konieczny będzie specjalny detergent. Z pewnością nie zawsze wystarcza sam odkurzacz.

Czy dywany można prać?

czyszczenie dywanów gdyniaTkaniny, które trzymamy na podłogach, są stale narażone na zabrudzenia, a nawet uszkodzenia. Jak każdy materiał, także dywan chłonie zapachy, które na długo pozostają w jego włóknach, dlatego też trzeba go odświeżać. Domowym sposobem na czyszczenie dywanu jest soda oczyszczona, którą się równomiernie rozsypuje na jego powierzchni, a po upływie kilku godzin, dokładnie odkurza. Taka metoda jest dobra, ale nie usunie plam z kawy, czerwonego wina czy błota. Tu jest potrzebny odpowiedni detergent i bezpieczny sposób na wywabianie zabrudzeń. W takiej sytuacji jest polecane czyszczenie dywanów Gdynia jest miastem, w którym można wykonać taką usługę w jednej z kilku pralni chemicznych. Dysponują one specjalnymi urządzeniami do prania dywanów, które wykorzystują parę wodną w połączeniu ze środkiem piorącym. Taki sposób jest znacznie lepszy niż domowe wcieranie w dywan detergentów. Nie jest wskazane całościowe pranie dywanu, ponieważ jego przemoczenie może spowodować pojawienie się pleśni, jeżeli nie będzie dokładnie wysuszony lub zmieni swój kształt włókien. Bywa też, że w wyniku prania w niewłaściwych środkach chemicznych, plama zostanie utrwalona, dlatego też lepiej nie ryzykować i oddać dywan w ręce profesjonalistów od czyszczenia dywanów.

Wiele dywanów posiada kilka warstw, z których jedna stanowi usztywnienie. Jeżeli zostanie ona przemoczona, to przeważnie traci swój kształt, a przez to dywan staje się miękki, co niekorzystnie wpływa na jego wygląd. Najpewniej jest go oddać do pralni.