Filtrowanie deszczówki w wodę pitną

 

Badania za pomocą odczynników chemicznych dowodzą, że najzdrowsza woda jest filtrowana tuż przed piciem. Wychodzi na to, że najbardziej opłaca się posiadać własny filtr wodny. Najlepiej jest przetwarzać wodę deszczową w wodę pitną, a można to robić w całkiem niedrogi sposób tuż przed domem. Grunt to zaopatrzyć się w porządny filtr wodny, dwa zbiorniki, kilka rurek i malutką pompę do wody.

Z deszczówki do wody pitnej

zbiorniki na wodę pitnąNa samym początku przygody z filtrowaniem wody musisz zaopatrzyć się w dodatkowy kawałek rynny. Poza tym obowiązkowe są zbiorniki na wodę pitną, a także na wodę deszczową. Podczas opadów woda powinna przepływać rynnami do zbiornika na zanieczyszczone opady. W tej beczce woda będzie powoli filtrowana, a na górze będą zbierać fizyczne osady. Musisz pamiętać, aby co jakiś czas je usuwać. Z tego pojemnika ciecz przepływać będzie w dół, poprzez filtr do beczki, która zbierze już czystą wodę i za pomocą pompy przetransportuje ją do Twojego domu. A jaki filtr? Są dwie możliwości – kupowany i robiony samodzielnie. Kupowany filtr wystarczy założyć i mamy problem z głowy (lecz musisz go co jakiś czas wymieniać). Robiony samodzielnie jest o wiele lepszy, a woda jest czysta tak, jak w studni. Wystarczy kawałek rurki, z gazą od spodu. Nasypujesz następnie garść piasku, następie garść ziemi, a na samą górę garść żwiru lub kamieni. W ten sposób naturalnie przepuszczasz wodę przez filtry.

Woda deszczowa jest niesamowicie zdrowa jeśli ją dobrze przefiltrujesz. Poza tym jest to bardzo ekonomiczne dla Twojego gospodarstwa  domowego – możesz dużo zaoszczędzić. Picie wody prosto z chmur może poprawić Twoją witalność. Tworząc taki system działasz bardzo proekologicznie. A co z kwaśnymi deszczami? Nie musisz się o to martwić, ponieważ filtr obejmuje również takie przypadki.