Folia bąbelkowa a ochrona artykułów

 

Bezpieczeństwo przewożonych towarów stanowi bardzo ważny aspekt dla firm produkcyjnych oraz transportowych. Aby przesyłka dotarła do klienta w stanie nienaruszonym, konieczna jest dbałość o tę kwestię ze strony tak nadawcy, jak i kuriera. Wytwórca powinien zapakować zamówienie w taki sposób, by nie przesuwało się ono wewnątrz kartonu, a powierzchnię danego przedmiotu okryć warstwą amortyzującą wstrząsy – na przykład folią bąbelkową.

Zalety folii pęcherzykowej

folia pęcherzykowa - producentZ całą pewnością za największą z nich należy uznać uniwersalność zastosowania tego artykułu. Choć najczęściej wykorzystywany jest on w szeroko pojętym handlu i transporcie, zwykle powszechnie używa się go również w gospodarstwie domowym, między innymi podczas prac remontowych czy przeprowadzek, dla ochrony cennych elementów wyposażenia wnętrza. Kolejną ważną kwestią jest duży wybór rodzajów akcesorium, jakim jest folia pęcherzykowa – producent zazwyczaj posiada w swojej ofercie folie przezroczyste oraz maskujące, bezbarwne i kolorowe (wytwarzane są choćby artykuły czerwone, niebieskie i czarne), a wszystkie z nich są dostępne w kilku wariantach rozmiarowych. Ich zakupu można dokonać w marketach budowlanych oraz niektórych sklepach i hurtowniach papierniczych, jak również za pośrednictwem internetu. Jeżeli potrzebujemy zaopatrzyć się w większą ilość folii, lepiej będzie zamówić ją w postaci rolek niż kupować na metry, ze względu na większą wygodę późniejszego składowania.

Składając zamówienie na folię bąbelkową trzeba mieć na uwadze przede wszystkim swoje preferencje oraz cel, w jakim planujemy jej najczęściej używać. Pozornie nieistotne aspekty, takie jak grubość tego artykułu lub wielkość i zagęszczenie jego bąbelków, mogą mieć ogromny wpływ na to, czy ochrona owiniętego przedmiotu będzie skuteczna.