Gdzie szukać pomocy w walce z uzależnieniem?

Izolacja, dystans społeczny i osamotnienie związane z pandemią koronawirusa w znaczącym stopniu pogorszyła sytuację osób uzależnionych. Bez względu na rodzaj uzależnienia łatwo było o jego pogłębienie. Tymczasem ośrodki leczenia uzależnień funkcjonują niezmiennie i można się do nich zgłosić po pomoc. Można a nawet trzeba, bo to realna szansa na wyjście z choroby, jaką jest właśnie uzależnienie.

Kilka znanych ośrodków działa również online

znane zamknięte ośrodki leczenia uzależnień na śląskuKażda osoba uzależniona może poszukać pomocy w gabinetach terapii, grupach wsparcia czy ośrodkach leczenia. Te ostatnie możemy podzielić na otwarte i zamknięte i od razu napiszmy, że skuteczniejszą pomoc niosą te drugie. Większość znanych ośrodków od samego początku pandemii udziela również pomocy online. Nie wyleczymy się z uzależnienia przez internet, ale specjaliści pomogą nam zrozumieć swoją chorobę i przede wszystkim pomogą przyznać się do niej przed samym sobą. A jeśli ktoś już zrozumie swoją sytuację to pełnym wsparciem i pomocą służą znane zamknięte ośrodki leczenia uzależnień na Śląsku, które słyną ze skuteczności oferowanej terapii. Wystarczy jedynie skorzystać z miesięcznego turnusu, na który otrzymamy oczywiście odpowiednie zwolnienie lekarskie. Miesiąc w zamkniętym ośrodku pozwala stanąć na nogi alkoholikom, narkomanom czy hazardzistom. Bardzo ważne jest to, żeby osoby uzależnione wiedziały, że nawet w czasie pandemii nie są ze swoją chorobą sami.

Uzależnienie to podstępna choroba, z której wyleczyć można się tylko wówczas, gdy zrozumie się, że jest się chorym. Nie warto zaprzeczać swojemu uzależnieniu, bo tylko opóźniamy swoje wyjście z nałogu. Jeśli czujemy, że coś jest nie tak, zacznijmy od porady online. Najlepszą pomocą jest jednak turnus w zamkniętym ośrodku, w którym leczy się uzależnienia praktycznie od wszystkiego.