Grzejnik zabezpiecznony kratką

Budując własny dom coraz częściej myślimy o tym, aby przestrzeń pod oknami jakoś inaczej zagospodarować. W końcu, jest to prawie najlepsze miejsce w domu choćby z tego powodu, że jest ono najbardziej nasłonecznione (w końcu powyżej jest okno).

Grzejnik pod oknem, ale w podłodze

kratki do grzejnikówMontowanie grzejników pod oknem jest już tradycją. Praktycznie w każdym domu, grzejnik jest umieszczony bezpośrednio pod oknem. Różnie próbujemy sobie z tym radzić. Czasami staramy się zabudować ten grzejnik, aby schować go przed naszymi oczami. Taki grzejnik może być najzwyczajniej niebezpieczny. Nie raz większość z nas dotkliwie uderzyła się o podokienne żeberka. Co można w takim razie zrobić? Sam grzejnik możemy po prostu umieścić w podłodze. Jeśli tak zrobimy, będą potrzebne odpowiednie kratki do grzejników. A więc każde okno (nawet okno balkonowe) znajduje się „u góry”, a w podłodze ukryty jest grzejnik. Wtedy i przestrzeń się zwiększy i samo okno nabierze domowego „kolorytu”. Najczęściej takie grzejniki montuje się przed oknami balkonowymi. Daje on dodatkowe ciepło, a jak wiadomo, przed takim oknem, nie da się oczywiście postawić zwykłego grzejnika. Sama kratka nad grzejnikiem może być wykonana z wielu materiałów. Może to być aluminium, drzewo, czy nawet inna, odpowiednia stal, zabezpieczona przed warunkami atmosferycznymi. Kratki montuje się w każdej podłodze. Czy są to panele, czy beton – nie ma znaczenia. Kratka zostaje pięknie „wtopiona” w podłoże i doskonale komponuje się z otaczającą ją przestrzenią.

Kratka także doskonale komponuje się z wystrojem wnętrza. Może być lakierowana, czy olejowana. Może być także w różnych kolorach w zależności od kolorystyki samego pokoju. Jedynie, kratki olejowane mają ograniczoną możliwość wyboru kolorów. Każda inna może być wielobarwna.