Idealne łóżko kontynentalne

Niewiele osób się zna na modelach łóżek, bo przeważnie rozróżniamy klasyczne stanowiące ramę i materac, dziecięce oraz przeróżne meble z funkcją spania. Mówiąc o kontynentalnych, raczej większość nie będzie wiedziała o jakie łóżka chodzi.

Ilo osobowe jest łóżko kontynentalne?

łóżka kontynentalne 160x200Na jakość naszego snu wpływa wiele czynników, jednakże na większość z nich możemy mieć wpływ. Najważniejsze jest zawsze łóżko, bo spędzamy w nim każdej dobry od sześciu do nawet dziesięciu godzin. Jeżeli będzie zbyt twarde lub miękkie, to obudzimy się z bólem w kręgosłupie. Także wielkość łóżka ma znaczenie, bo każdy z nas w ciągu snu przewraca się z boku na bok średnio kilkanaście razy. Zawsze lepiej wybrać większe niż za małe, bo najlepiej się śpi na środku. Łóżka kontynentalne 160×200 są idealne dla jednej osoby, ale także dla dwóch szczupłych. Jest to typowe łóżko tapicerowane na nóżkach i składające się z głębokiej skrzyni wypełnionej sprężynami bonellowymi, które od właściwego materaca, na którym się śpi, dzieli specjalna warstwa pianki izolacyjnej. W zestawie do łóżka jest materac, który najczęściej jest sprężynowy kieszonkowy, ponieważ taki idealnie się dopasowuje do kształtu ciała i zapewnia optymalne podparcie w trakcie snu. Kontynentalne łóżko może być wyposażone w tapicerowane wezgłowie, czyli górny szczyt łóżka oraz w dolny. Niektóre modele mają nawet zamontowany wewnątrz mechanizm sterujący pozycją ułożenia materaca, które są idealne dla ludzi chorych i mające problem z poruszaniem się.

To co wyróżnia łóżka tapicerowane od konkurencji, to ich dość spora wysokość, ponieważ szczyt materaca znajduje się na wysokości od sześćdziesięciu do nawet siedemdziesięciu centymetrów na podłogą. Z tego względu są polecane seniorom i osobom z problemami kostnymi.