Jak działają piloty rgb

 

Chciałem mieć bardzo fajny klimat w mieszkaniu, jednakże nie mogłem pozwolić sobie na całkowitą zmianę mebli, które posiadam. Myślałem i myślałem nad jakimś rozwiązaniem, aż wpadłem na to, że przecież są jeszcze światła led, które bardzo dobrze radzą sobie w aranżacji wnętrz. Do tego, chciałem kupić taką instalację, która działa na pilota rgb, dzięki czemu będę mógł zmieniać kolory na takie, jakie chcę w danej chwili.

Żarówki led na pilota

pilot rgbPilot do zmiany kolory żarówek to bardzo mała rzecz i wygląda jak pilot do telewizora. Również działa na baterie. Większość instalacji led i oświetlenie produkowane jest właśnie z pilotem w zestawie, aby można było dowolnie zmieniać kolor w zależności na przykład od nastroju. Już widziałem te możliwości w dekorowaniu mojego mieszkania przy pomocy światła. Postanowiłem więc odwiedzić pobliski sklep z oświetleniem, który na pewno będzie posiadał piloty rgb. Piloty najczęściej kupuje się razem w zestawie z oświetleniem, a jeszcze częściej można je spotkać dołączone do żarówek. Postanowiłem więc odpowiednio wybrać moc żarówki, a także gwint, tak, aby pasowała do mojej lampy w pokoju. Gdy po raz pierwszy zainteresował się czymś takim, jak pilot rgb nie do końca wierzyłem, że taka dowolna zmiana koloru jest możliwa. Szybko jednak się do tej technologii przekonałem i teraz w paru moich lampach w mieszkaniu mam zamontowane właśnie żarówki działające na pilota.

Pilot rgb to bardzo tanie rozwiązanie i jego koszt może wynosić nawet kilka złotych, jednakże musi być odpowiednio dobrze wykorzystany tylko z takimi żarówkami, które są do tego przystosowane. Pilota rgb można również stosować przy taśmach led, które z dnia na dzień zyskują na popularności i warto się zainteresować takim rozwiązaniem, aby urządzić swoje mieszkanie.