Jak działają waporyzatory?

 

Wiele osób stosuje marihuanę CBD, jednak niewiele z nich poddaje ją waporyzacji. Zapewne z uwagi na przyzwyczajenia i ogólnie znany fakt, że „zioło” się po prostu pali. Tymczasem odparowywanie jest metodą nie tylko zdrowszą, ale bardziej wydajną.

Ile kosztuje dobry waporyzator?

waporyzatoryUrządzenia do waporyzacji możemy podzielić na stacjonarne oraz przenośne. Co je różni? Otóż modele stacjonarne są nieco większych rozmiarów i działają jedynie po podłączeniu do prądu. Dla jednych jest to zaleta, dla innych wada, bowiem dzięki temu generuje o wiele większą moc, a z drugiej strony, korzystanie z niego jest możliwe tylko w domu. Jednak tego, że waporyzator stacjonarny generuje znacznie większe ilości gęstej pary, nikt nie kwestionuje. Wynika to oczywiście z tego, ze jest zasilany prądem, a vaporizery przenośne skromną baterią. Jednak one mają zupełnie inną zaletę – dają pełną swobodę korzystania, albowiem możemy je uruchomić w dowolnym miejscu i momencie. Jest też bardzo małe, w związku z czym dyskretne i nierzucające się w oczy. Jak widać, waporyzatory mają różne cechy, ale czas przejść do kosztów, bo one zapewne bardzo wszystkich zainteresują. Bowiem najtańsze urządzenia stacjonarne kupimy już za około 500-600 złotych, czyli dokładnie tyle ile kosztuje średniej klasy vaporizer przenośny. Natomiast jeśli chodzi o urządzenia markowe to ich ceny, zwłaszcza w przypadku waporyzatorów stacjonarnych są sporo wyższe. Jakby nie było, zakup takiego urządzenia jest inwestycją w pełnym tego słowa znaczeniu.

Używając waporyzatora zmniejszamy zużycie suszu, gdyż nawet z małych ilości da się osiągnąć pożądany efekt, dużo silniejszy niż w przypadku jego spalania w joincie. Z czasem uda się nam zaoszczędzić sporą kwotę, która na pewno zrekompensuje zakup vaporizera.