Jak ładnie wykończyć i zabezpieczyć schody?

 

Schody to bardzo ważna część domu. Komunikacja pomiędzy jednym piętrem, a drugim, musi być bezpieczna, komfortowa, ale i estetyczna. Raczej nie chcemy mieć wąskich, niebezpiecznych i zwyczajnie nieładnych schodów. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by wyglądały one i funkcjonowały jak najlepiej.

Profil na naszych schodach

aluminiowe profile schodoweNiegdyś schody nie były wyposażane w żadne zabezpieczenia, z wyjątkiem poręczy, której wchodzący i schodzący mógł się trzymać. Dziś mamy dużo więcej możliwości i dbamy o to, by nasze schody odpowiadały dzisiejszym wymogom społecznym. Zatem robimy je bardziej szerokie, wyposażamy oczywiście w poręcz, ale i profil. Obecnie aluminiowe profile schodowe są bardzo popularne na naszym rynku. Przede wszystkim zaskarbiły sobie naszą sympatię dzięki swojemu neutralnemu wyglądowi, który pasuje do wszystkiego. Są również świetnym zabezpieczeniem dla człowieka. Jak wiadomo schody po jakimś czasie się zużywają. Stopnie stają się śliskie, niekiedy lekko się wycierają i mogą stwarzać dla nas niebezpieczeństwo. Szczególnie się tak dzieje w miejscach publicznych. Przykładem mogą być hotele, muzea, czy urzędy państwowe. Dzięki takiemu profilowi, który założymy na schody, solidnie zabezpieczymy stopień. Wówczas ryzyko upadku zmniejszy się. Również i my psychicznie będziemy czuli się bezpieczniej. Taka niepozorna „listewka” może zdziałać naprawdę wiele. Warto pomyśleć o zamontowaniu takich profili u siebie w domu. Szczególnie jeśli nasze schody mają wiele stopni, posiadamy dzieci, lub często odwiedzają nas osoby starsze.

Człowiek wciąż udoskonala swoje wynalazki i opracowuje nowe patenty. Ma to za zadanie poprawić jakość naszego życia, ale i dać nam z reguły większe poczucie bezpieczeństwa. Takie profile na schody nie są czymś dużym, są wręcz niepozorne. Mogą jednak uchronić nas przed wieloma nieszczęśliwymi wypadkami.