Jak udekorować choinkę zewnętrzną?

Drzewka świąteczne same w sobie symbolizują nadchodzącą uroczystość Bożego Narodzenia. Jednak wieczorną, zimową porą niezbędna jest iluminacja. Jak zatem udekorować choinkę, która ustawiona będzie na deszczu, śniegu i mrozie? To niemałe przedsięwzięcie logistyczne. Choinka, która znajduje się poza domem, wymaga podłączenia do źródła energii. Dlatego iluminacje choinkowe muszą być trwałe i niezawodne.

Oświetlenie żywych drzewek świątecznych

iluminacja choinkiW świątecznym okresie choinki przypominają o radości i domowym cieple. Zarówno na rynkach i placach miast, jak i przed sklepami, urzędami i różnego rodzaju instytucjami, pojawiają się żywe choiny. Same bombki i inne ozdoby dobrze widać w dzień. Jednak zimową porą dni są coraz krótsze i potrzebna jest iluminacja choinki. Jak ją wykonać? Do bardzo dużych drzewek wigilijnych potrzebna będzie pomoc fachowca. Zwłaszcza duże choinki kilkumetrowe, jakie stoją w centrach handlowych i w głównych punktach miast, wymagają profesjonalnego podłączenia światełek. Zwykle n jedno drzewko potrzeba kilka różnych zwojów łańcuchów lub girland świetlnych. Iluminacja musi być efektowna, ale też powinna być bezpieczna i dobrze podłączona, by nie dopuścić do zwarcia instalacji elektrycznej. Należy pamiętać, że zimą pogoda jest zmienna. Iluminacja powinna być odporna na wahania temperatur, różnice wilgotności powietrza, na deszcz, grad i przymrozki. Iluminacją choinek zajmują się profesjonalne firmy dekoratorskie.

Dekoracja drzewka świątecznego to zarówno bombki, łańcuchy, zawieszki kolorowe oraz oczywiście najlepiej widoczne nocą girlandy świetlne. Choinkowe iluminacje wykonywane są często przez profesjonalne firmy. Zajmują się one doborem światełek, ale też podpięciem ich do sieci energetycznej. Jeśli choinek jest więcej warto postawić na fachową pomoc.