Jak urządzić terrarium?

Wiele osób z pewnością zastanawia się nad rozpoczęciem hodowli jakiegoś zwierzęcia w swoim domu. Ciekawym i coraz bardziej popularnym wyborem jest trzymanie w domu gadów różnych gatunków. Trzeba im jednak zapewnić odpowiednie warunki, zbliżone do tych, które panują w naturze. Jak zapewnić im właściwe lokum? 

Odpowiednie warunki do hodowli gadów 

gotowe terrariumPrzed zdecydowaniem się na nowe zwierzę, powinniśmy poczytać nieco na temat interesującego nas gatunku. Musimy zapewnić mu odpowiednie lokum, właściwy pokarm oraz warunki. Przede wszystkim, większość gadów wymaga do życia terrarium o stałej temperaturze panującej wewnątrz. Wielkość terrarium oraz temperaturę należy dobrać do gatunku gada, którego zamierzamy przygarnąć. Większość z gadów musi posiadać w terrarium tak zwaną wyspę ciepła. Najczęściej jest to płaski kamień, nad którym świeci specjalna lampa grzewcza. W tym miejscu, nieco cieplejszym niż reszta terrarium, nasz podopieczny będzie wygrzewał się za dnia. Poza tym, każdy gad musi mieć zapewnione miejsca do wspinania. Skalne półki, gałęzie i konary będą do tego idealne. Warto także zadbać o kryjówki, w których mógłby się schować i odpocząć. Jeśli przerasta nas myśl o samodzielnym wyposażaniu takie terrarium, możemy skorzystać z wygodnej opcji. Jest nią gotowe terrarium, w którym znajdują się wszystkie potrzebne akcesoria oraz wystrój. Jest to proste i skuteczne rozwiązanie, zwłaszcza dla początkujących. Dzięki gotowemu terrarium nie będziemy martwić się, czy o czymś nie zapomnieliśmy.

Początkujący terraryści z pewnością obawiają się, czy przygotowane przez nich lokum jest idealne dla gada. Z pomocą przyjść może zakup już gotowego terrarium. Wewnątrz niego znajdą się już wszystkie potrzebne akcesoria, które potrzebne są gadom do prawidłowego rozwoju.