Jak uzyskać odszkodowanie przy pogryzieniu przez psa?

 

Bardzo często widzimy agresywne psy, które spacerują w swoich właścicieli bez odpowiedniego zabezpieczenia. Czasami takie zwierzę może źle zareagować na bawiące się obok dziecko i może dojść do pogryzienia. Nie pozostaje nam nic innego jak walczyć w sądzie o odszkodowanie, które nam się należy. W takiej sprawie najlepiej kontaktować się z dobrym adwokatem, który nam pomoże walczyć o swoje.

Kiedy możemy dochodzić odszkodowania?

odszkodowanie za pogryzienie przez psaOsoba która zostanie pogryziona przez psa może zażądać, a nawet powinna żądać od właściciela naprawienia każdej wyrządzonej szkody. W takiej sytuacji walczymy przede wszystkim o wypłatę odszkodowania za wszystkie koszty, jakie musieliśmy ponieść w procesie leczenia. Odszkodowanie za pogryzienie przez psa przysługuje nam również, wtedy kiedy doszło do urazu psychicznego, który spowodował u nas stres i strach. Bardzo często wtedy dochodzi do pogorszenia stanu psychicznego. Wszystkie koszty, które są związane z wizytami w służbie zdrowia, a także zakupem leków czy też kosztów rehabilitacyjnych mogą nam zostać wypłacone z odszkodowania. Czasami na skutek bardzo dużego pogryzienia utraciliśmy całkowicie albo częściowo zdolność do pracy i wtedy możemy starać się nawet o rentę inwalidzką. W takiej sytuacji będziemy musieli walczyć w sądzie,ale biorąc dobrego adwokata do swojej sprawy będziemy mieli duże szanse, iż taką rentę otrzymany. Podczas walki w sądzie powinniśmy mieć ze sobą szereg różnych dokumentów.

Przede wszystkim powinny to być rachunki za leczenie, a także przejazdy ze swojego miejsca zamieszkania do placówek zdrowia. Powinny to być również rachunki za wizyty lekarskie, a także za wszystkie lekarstwa. Dodatkowo powinniśmy mieć dokumenty świadczące o rachunkach, które musieliśmy zapłacić za niezbędne szczepionki. Czasami również przydaje się dokumentacja dotycząca leczenia psychiatrycznego.