Jak zaaranżować sobie mieszkanie?

Mieszkanie to miejsce w którym wypoczywamy po pracy lub przyjmujemy gości. Ważne jest by takie miejsce odpowiadało naszym oczekiwaniom i wymaganiom. Czasami zdarza się, że w trakcie podróży zauważymy ciekawy wystrój wnętrza, który nam się podoba, czego przykładem jednym z nich jest styl kolonialny.

Rewelacyjny sposób na urządzenie mieszkania

aranżacja kolonialnych wnętrz w lublinieStyl kolonialny zapoczątkowany został w XIX wieku w Europie w wyniku połączenia wystroju europejskiego z afrykańską energią i szalonymi azjatyckim wystrojem. Oparty jest na połączeniu mebli klasycznych i egzotyki. W wyposażeniu takiego mieszkania powinno się znaleźć dużo naturalnych materiałów oraz egzotycznego drewna, rattan i bambusa. Meble i dodatki pochodzić powinny być duże i masywne, a więc pochodzić z czasów wiktoriańskich. Reszta wystroju wnętrza powinna być w stylu orientalnym. Ważne by w małych pomieszczeniach unikać natłoku mebli i rzeczy.  Komoda powinna mieć wiele szufladek z różnymi wzorami i przetłoczeniami. Warto pomyśleć o dużej przeszklonej biblioteczce, którego drzwiczki mają różnego rodzaju wzory. Kanapa wykonana musi być ze skóry zwierzęcej w kolorze ciemnobrązowy lub czarny. Do aranżacja kolonialnych wnętrz w lublinie pasują różne kolory – odcienie brązu, beże, wanilia czy biel. To kolory idealnie pasują do ciemnych, drewnianych mebli. Podkreślając jednocześnie ich naturalny charakter i styl. Ściany powinny być malowane a podłoga wykonana z naturalnego drewna. Na suficie powinny znaleźć się podwieszane belki lub bambus. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie rolet lub zasłon bambusowych w soczyście zielonym kolorze. Ważne jest także posiadanie licznych figurek, zwierząt, ptaków i inne ciekawe emblematy w stylu orientalnym.

Styl kolonialny w aranżacji wnętrz jest stylem dość mocnym, który łączy w sobie styl tradycyjny z orientalnym. Wymaga zastosowania różnych kombinacji, które powinny się wzajemnie ze sobą uzupełniać. Dlatego właściwie urządzić sobie mieszkanie w tym stylu warto pójść do architekta wnętrz.