Jak zabezpieczyć kwiatom domowym wodę?

Doniczki z podstawką mają wiele mankamentów. Jednym z nich jest częste przelewanie się wody i zalewanie otoczenia: szafki lub parapetu. Dlatego nowoczesne doniczki posiadają funkcję samo podlewania. Na czym ona polega? Przede wszystkim należy wyjaśnić, że wodę trzeba do doniczki dostarczyć. Dzięki specjalnej konstrukcji woda jest stale dozowana do ziemi i dzięki temu nie trzeba roślin często podlewać.

Nowoczesna doniczka z funkcją podlewania

doniczki samopodlewającePodlewanie roślin to czynność, jaką trzeba systematycznie powtarzać. Łatwo bowiem kwiatka przelać i wówczas może zacząć chorować. Do gleby należy systematycznie dozować stałą, niewielką ilość wody. Ta ilość jest uzależniona w dużym stopniu od kształtu doniczki. Specjalne, drobne systemy kanalików nawadniających ułatwiają przedostawanie się wody do gleby. Dzięki temu roślina otrzymuje odpowiednią dawkę nawilżenia bez obawy o przelanie naczynia. Gdzie zatem można kupić doniczki samopodlewające? W pierwszej kolejności warto sprawdzać dostępność takich samo nawadniających donic w sklepach z kwiatami oraz w profesjonalnych hurtowniach ogrodniczych. Dodatkowo istnieje duży wybór rozmiarów. Przykładowo, innego rodzaju doniczki przeznaczone są do kwiatów pnących, a innego do ziół czy sadzonek warzyw. Różne typy doniczek z funkcją nawadniania pozwalają na kontrolę dozowania wody. Są bardzo pożądane jeśli chodzi o biura i wnętrza, w których znajduje się dużo kwiatów.

Zielone rośliny potrzebują stałego dopływu wody. Dozowanie jej jest łatwiejsze dzięki doniczkom samonawadniającym. Takie systemy nawadniania zapobiegają przelaniu rośliny. Jednocześnie nowoczesne doniczki, które magazynują wodę są bardzo potrzebne kwitnącym roślinom. Różne wymagania kwiatów i pnączy można połączyć, uprawiając sadzonki w specjalnych doniczkach.