Jak zwalczać glony w basenie?

 

Glony w basenie to duży problem, szczególnie dla osób, które mają basen od niedawna i nie mają jeszcze doświadczenia w tym, jak takim basenem się zajmować. Jednym z najczęstszych problemów z jakimi borykamy się będąc posiadaczami basenu są glony. Niestety wiele osób nie wie jak skutecznie sobie z nimi radzić.

Sprawdzone środki na glony

środek na glony w basenieGlony mogą pojawić się z wielu różnych powodów, chociażby po silnym deszczu. Dlatego też zawsze warto pamiętać o tym by basen, kiedy go nie używamy był odpowiednio zabezpieczony przed dostawaniem się do niego niepotrzebnych substancji. Nikt przecież nie chce kąpać się w mętnej, zielonej wodzie. Taki widok zdecydowanie odstrasza i choć w większości przypadków wykąpanie się w takiej wodzie nie zagraża naszemu zdrowiu to taki plankton sprawia, że środek dezynfekujący, który używamy zużywa się znacznie szybciej. Dlatego, jak tylko w basenie pojawią się glony należy bardzo szybko zastosować odpowiedni środek na glony w basenie, tak by nie miały one możliwości dalszego rozwijania się. Do takich najbardziej skutecznych środków na glony zaliczamy algicydy i tzw. chlorowanie szokowe. Środki te na pewno pomogą w odzyskaniu czystej, zdrowej wody, którą będziemy mogli cieszyć się relaksując się nad naszym basenem. Ważne jest by dbać na bieżąco o wodę w basenie i dezynfekować ją tak by w przyszłości nie męczyć się z tak dużym problemem jakim są glony.

Dbanie o czystość wody w basenie, ale też i o porządek w pobliżu basenu jest bardzo ważny i to nie tylko ze względu na walory estetyczne. Usuwanie glonów z basenu jest bardzo czasochłonne więc zdecydowane lepiej jest po prostu odpowiednio i regularnie dbać o basen, by nie musieć później kupować i stosować specjalnych, ostrych środków do walki z glonami.