Jaką wytłaczarkę folii wybrać?

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej firm, które oferują wykonanie różnego typu wytłoczeń na folii. Jest to również jeden z tych biznesów, który zdobywa coraz większą liczbę zainteresowanych. A wszystko dzięki stale rozwijającej się technice, która sprawia, że urządzenia przeznaczone do tego celu są coraz bardziej zaawansowane.

Najlepsze wytłaczarki stosowane w przemyśle

wytłaczarki do foliiNa początek warto wspomnieć, że wytłaczarki do folii są urządzeniami bardzo zaawansowanymi pod względem technicznym, dlatego zanim zdecydujemy się na otworzenie firmy, która będzie zajmowała się wytłaczaniem, warto zatrudnić osobę, która ma odpowiednie doświadczenie i potrafi odnaleźć się w realiach technicznych. Najlepszymi wytłaczarkami są te, które posiadają filtry o zwiększonej powierzchni oraz opcję automatycznej kontroli zwiększania rękawa. Ponadto, warto wybrać model posiadający dwuramienną nawijarkę oraz została wyposażona w automatyczny licznik metrów folii wraz z alarmem, który z całą pewnością ułatwia pracę i zapobiega przed niekontrolowanym skończeniem się materiału. Nowsze urządzenia posiadają również ekrany dotykowe oraz komputerowe stacje diagnostyczne, które umożliwiają włączenie podglądu historii pracy urządzenia. Co więcej, w najnowocześniejszych wytłaczarkach stosuje się najlepsze silniki dwucylindrowe, dzięki którym sprzęt chodzi płynniej i jest mniej narażony na powszechne awarie nawijarki, które były najczęstszym problemem w starszego typu urządzeniach. 

I choć powszechnie uważa się, że najlepsze wytłaczarki zawierają włoskie komponenty, przed zakupem warto rozważyć również inne opcje, gdyż obecne uregulowane standardy europejskie sprawiają, że równie dobrymi sprzętami są zarówno te wytworzone we Włoszech jak i ich polskie odpowiedniki.