Jaki napęd pasuje do bramy garażowej uchylnej?

Wśród rodzajów bram garażowych znajdują się modele segmentowe oraz uchylne. W zależności od tego jaki się posiada, inna automatyka będzie do niego dopasowana. Dobranie napędu do bramy garażowej uchylnej powinno być podyktowane tym jaki jest jej ciężar oraz ile razy dziennie będzie używana. Ilość cykli otwierania może wpłynąć na to jak trwały będzie napęd.

Jakie rodzaje napędów są w bramach garażowych?

napęd do bramy garażowej uchylnejPosiadanie garażu wiąże się z zamontowaniem jak najlepszej bramy, którą można z łatwością zautomatyzować. W przypadku bram uchylnych najlepszym napędem jest napęd ciągnący. Pasuje on do każdego rodzaju bramy, charakteryzuje się uniwersalnością i zdecydowanie jest to najpopularniejszy typ, który z łatwością można kupić i zamontować. Modele różnią się od siebie siłą uciągu oraz tym jaką maksymalnie dużą powierzchnię bramy mogą podnieść. W ten sposób montuje się napęd do bramy garażowej uchylnej, który może pracować przez bardzo długi czas. Dopasowując siłę napędu do częstotliwości otwierania bramy można wybrać automatykę, która będzie się rzadko rozładowywała i pracowała bezawaryjnie. Szukając napędów, które nie generują dużych ilości hałasów można zdecydować się na napęd przenoszony za pomocą łańcucha lub automat z paskiem kevlarowym. Automatyka może być zamontowana samodzielnie lub przez autoryzowanych partnerów, którzy dopasują rodzaj napędu oraz jego moc do skrzydła bramy garażowej.

Wybierając napęd do bram garażowych uchylnych, należy zwrócić uwagę na rodzaj ciągnący, który będzie dopasowany do ciężaru skrzydła oraz częstotliwości jego otwierania. Zależy to od ilości domowników, którzy korzystają z samochodów oraz tego jak szybko i cicho chcą żeby pracowała. W tej sytuacji najlepszym wyborem jest udanie się do autoryzowanych partnerów, którzy wybiorą najlepszy sprzęt.