Jakie korzyści płyną z montażu rekuperacji?

Chcielibyście, aby koszty ogrzewania Waszego domu były niskie a oprócz tego znacznie poprawiłby się komfort waszego życia? Niemożliwe? A jednak, wszystko za sprawą rekuperacji, która pozwala nie tylko zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie, ale również poprawia komfort życia.

Korzyści wynikające z montażu rekuperacji

rekuperacja opolskieRekuperacja to krótsza nazwa wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Jest to innowacyjny system wentylacji, dzięki której nie tylko zaoszczędzimy na rachunkach za ogrzewanie, ale również na kosztach budowy. Jak to możliwe? Otóż jeśli o rekuperacji pomyślimy już na etapie projektu to nie będziemy musieli stawiać komina, co jest dosyć kosztowne, montujemy mniejszą ilość grzejników a także zyskujemy dostęp do świeżego i czystego powietrza, czego nie uzyskamy decydując się na inny rodzaj wentylacji a wręcz przeciwnie. Niektóre rodzaje wentylacji jak na przykład grawitacyjna zwiększają koszty ogrzewania, ponieważ duża ilość ogrzanego powietrza ucieka poprzez szpary czy kratki wentylacyjne. Rekuperacja opolskie to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą oszczędzać. Pomimo, że koszty zakupu całego systemu a także koszty montażu są dosyć wysokie ( w przypadku domu o powierzchni około 120m2 jest to koszt 20.000 zł plus koszty montażu) to bardzo szybko się one zwrócą. Ten rodzaj wentylacji stosowany jest w przypadku budowy domów energooszczędnych, ponieważ inny rodzaj wentylacji po prostu by się nie sprawdził bo jest to bardzo szczelny budynek.

Należy jednak pamiętać o tym, że system powinien być odpowiednio dopasowany do rodzaju jak i powierzchni naszego budynku. W tym przypadku warto poradzić się eksperta, który weźmie pod uwagę wszelkie dane i na ich podstawie wybierze dla nas odpowiedni rekuperator, który nie będzie za słaby czy zbyt mocny.