Jakie parametry posiada rower miejski?

Na rynku znajdziemy różnego typu rowy, np.: górski, szosowy, turystyczny, a także miejski. Jeżeli chodzi o typowe rowery miejskie, są one przeznaczone do szybkiego i wygodnego przemieszczania się, po terenach miejskich, jak i rekreacyjnych wycieczek.

Dlaczego rower miejski jest wygodny?

Romet Art Deco 3Mają one odpowiednio przystosowane do terenu gabaryty, najczęściej koła takich rowerów sięgają od 26 cali do 28 cali. Cechują się bardzo wygodnym i szerokim siodełkiem i lekko giętą ramą. Konstrukcja oparta jest na aluminiowej ramie, która poprzez tworzywo, z którego jest wykonana, jest bardzo lekka. Takie rowery posiadają odpowiednie amortyzatory, które zabezpieczają i zwiększają komfort przejazdu po nierównościach, jak i najazdu na krawężniki. Płynna praca dwukołowca zwiększa swoją wydajność poprzez najczęściej stosowane trzy przerzutki. Oczywiście podstawowym wyposażeniem roweru są błotniki z przodu i z tyłu, dwie lampy, nóżkę dzięki, której rower utrzyma się sam, nawet na nierównym terenie. Ważną rolę spełnia osłonka na zębatki i łańcuch, chroni ona przed wciągnięciem do łańcucha części nogawki czy spódnicy. Dodatkowo rower miejski Romet Art Deco 3 jest dobrze dobrany kolorystycznie. Zazwyczaj siodełko i uchwyty kierownicy mają taki sam odcień, zaś cała reszta, czyli rama jest innego koloru. Rowery miejskie sprawdzają się dużo lepiej niż inne środki transportu publicznego. Nieraz autobusy nie dowiozą nas pod dany adres. Zwinnie uda się dojechać na własną rękę rowerem. Dodatkowo przy większości miejsc i budynków użyteczności publicznej, są wyznaczone darmowe miejsca do parkowania.

Producenci na cały świecie oferują bardzo atrakcyjne i przystępne ceny dla każdego modelu roweru, sugerując się ich parametrami. Rowery miejskie charakteryzują się wygodą i bezpieczeństwem jazdy. Ochroną przed kałużą zapewniają, odpowiednio wyprofilowane błotniki.