Jedna ze szlifierek kątowych od Hitachi

Kiedy poszukujemy odpowiedniej szlifierki kątowej, możemy dokonać wyboru konkretnego elektronarzędzia spośród bogatego asortymentu kilku producentów. Jednym z nich jest popularna na naszym rynku ze względu na wytrzymałość swoich produktów, firma Hitachi. W poniższym tekście postaram się przybliżyć cechy charakterystyczne dla jednej ze szlifierek proponowanych przez tę firmę.

Charakterystyka szlifierki kątowej G13VE WQ

sprawdzona hitachi g13ve wqJednym z modeli szlifierek kątowych proponowanych klientom przez firmę Hitachi jest sprawdzona Hitachi G13VE WQ, która charakteryzuje się bezszczotkowym silnikiem, który redukuje ryzyko uszkodzeń i usterek związanych z jedną z najbardziej awaryjnych części silnika. Dzięki temu urządzenie zyskuje niezwykle wysoką odporność nawet na bardzo trudne warunki pracy, co zdecydowanie przekłada się na jej efektywność. Zastosowany w tej szlifierce silnik posiada moc 1320W, co oznacza, że jest to szlifierka niezwykle wydajna i pozwala z wysoką sprawnością wykonywać różnego rodzaju zadania przez bardzo długi czas. W opisywanej szlifierce zastosowano szereg zabezpieczeń, które czynią pracę nie tylko wydajniejszą, ale również bezpieczniejszą. Do jednych ze wspomnianych zabezpieczeń na pewno należy zaliczyć sposób uruchamiania szlifierki, który wymaga od nas włączenia jej odpowiednim włącznikiem znajdującym się na boku obudowy. Tego typu rozwiązanie zapobiega przypadkowym uruchomieniom maszyny. Dodatkowo obudowa pokryta jest antypoślizgową pokrywą, co dodatkowo stanowi o wygodzie i bezpieczeństwie wykonywanych zadań.

Jeśli chodzi o rozwiązania technologiczne, szlifierka posiada sześciostopniową regulację obrotów, dzięki czemu możemy perfekcyjnie dopasować tryb jej pracy do materiału, którego obróbki dokonujemy. Szlifierka wyposażona jest również w możliwość, tzw. miękkiego startu, który nie obciąża sieci elektrycznej i nie powoduje spięć lub przeciążeń.