Jednokolorowa reklama tampodrukowa

Przedmioty codziennego użytku są dobrymi nośnikami reklamy. Nawet używając zwykłego długopisu, breloczka lub spoglądając na zegar możemy zauważyć wybite na nich loga lub nazwy konkretnych przedsiębiorców. Nie znalazły się tam bez powodu. Coraz więcej właścicieli firm zdaje sobie sprawę z konieczności oswajania klientów ze swoją marką.

Reklama dzięki tampodrukowi

maszyny do tampodruku jednokoloroweKiedy w ciągu dnia kilka lub kilkanaście razy widzimy logo danej firmy to zupełnie nieświadomie je zapamiętujemy. O to właśnie chodzi w reklamie. Aby klient nas zapamiętał. Reklama może zostać umieszczona praktycznie wszędzie, nawet na szybach samochodów, butelkach, sprzęcie AGD i RTV, wspomnianych już długopisach czy ołówkach, a leki bardzo często reklamowane są nawet na strzykawkach w szpitalu. Jednym ze skutecznych sposobów na to, aby oznakować różnego rodzaju przedmioty swoim logo, jest tampondruk. Nazwa maszyny do tampodruku jednokolorowe wzięła się od stempla który przenosi farbę na powierzchnię materiału który ma zostać zadrukowany. Ten stempel nazywany jest tamponem drukarskim. Ta metoda jest jednym z tańszych sposobów znakowania przedmiotów. Oprócz tego, że maszyna działa szybko i precyzyjnie to jeszcze może być stosowana na bardzo wielu powierzchniach, nawet nierównych. Matryca z odpowiednim wzorem trafia do tamponiarki. Tam zostaje zaaplikowana farba. Następnie odpowiedniej wielkości stempel nabiera farbę z odciśnietym wzorem i stempluje reklamy na przedmiotach.

Nadruki są nieścieralne i praktycznie niemożliwe do usunięcia z powierzchni przedmiotu. Metoda ta jednak nie jest nakierowana na tworzenie skomplikowanych reklam i wzorów. Maszyna stempluje obrazy lub grafiki w jednym kolorze. Dlatego przy tego typu nadrukach najlepiej sprawdzają się jednokolorowe logotypy lub nazwa firmy.