Język angielski w szkołach a profesjonalny kurs języka angielskiego

Obecnie w każdej szkole, jesteśmy zobowiązani do nauki języka angielskiego. Jest to język główny i wiodący. To na niego położony jest największy nacisk. Oczywiście jest to bardzo potrzebne, ponieważ to język uniwersalny.

Katowicki kurs języka angielskiego dla dziecka

kurs języka angielskiego Jednak ze swojego doświadczenia wiem, że uczniowie odbierają to w zupełnie inny sposób. Ja w szkole miałam angielski dostosowany do poziomu i zaawansowania danej osoby. Na początku szkoły pisaliśmy test, który nas dopasował do danego poziomu. Poziomy były od 1 do 7. Z racji, że w gimnazjum miałam bardzo słaby angielski, specjalnie źle napisałam test. Trafiłam do ostatniej grupy, by móc bardziej podciągnąć się z podstawowych rzeczy. Jednak był to ogromny błąd. Poziom był dużo wyższy niż nawet w grupie 3. Cały czas byliśmy tłamszeni setką słówek, sprawdzianami i wypowiedziami ustnymi. Z języka angielskiego nie pamiętam nic, za to pamiętam ten dwugodzinny koszmar w każdy piątek. To zraziło mnie do języka, a szkoła nie powinna tak robić. Dziś dużo lepszym rozwiązaniem dla mnie byłaby szkoła języków obcych. Tak naprawdę angielski wcale nie jest trudny, lecz nasz nauczyciel musi mieć odpowiednie podejście. Ciężko jest człowiekowi uczyć się, gdy ktoś wręcz go tłamsi na zajęciach. Dziś wybrałabym dla swojego dziecka profesjonalny kurs języka angielskiego katowice. Bardzo często jest w takich szkołach angielski dla dzieci. Nie skazałabym go na trudy języka w szkole, ponieważ wiem, że zazwyczaj jego poziom jest niski. Dla wielu moich znajomych szkoła językowa była jedynym ratunkiem, ponieważ w liceum byli po prostu skutecznie zniechęcani do jego nauki.

W każdym mieście jak Chorzów, Gdańsk czy Wrocław, znajdziemy takie szkoły. Nie wszędzie tak jest, lecz niestety zazwyczaj język w szkole to spora trauma. Dlatego ja nie pochwalam takich metod nauczania, bo nauka języka powinna być dla nas przyjemnością

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://ence.pl