Kocyk minky dla niemowląt

Przygotowując się na przyjście dziecka każda matka szykuje dla niego pokój, oraz konieczną wyprawkę na pierwsze miesiące, a nawet lata życia. Nie może w niej zabraknąć łóżeczka, wózka, ubranek, smoczków, butelek, kocyków i pościeli. Dzieci lubią być otulane w miłe w dotyku materiały.

Jaki wybrać kocyk dla niemowlaka?

kocyki dla niemowląt minkyLekarze zalecają aby do trzeciego miesiąca życia, ciasno zawijać dzieci w miękkie i przewiewne materiały, ponieważ tworzymy mu wtedy warunki podobne do tych, które miało przez dziewięć miesięcy w brzuszku mamy. Takie otulenie zapewnia mu komfort i bezpieczeństwo, ponieważ przytrzymuje jego rączki i nóżki w jednym miejscu i maluch nie jest narażony na niekontrolowane wyrzuty kończyn nad którymi na razie nie ma kontroli. Kocyki dla niemowląt minky są uszyte z miękkiej tkaniny, która małe dzieci uwielbiają. Najczęściej kocyki z jednej strony są podszyte naturalna bawełną, a z drugiej posiadają warstwę miękkiego materiału, który jest bezpieczny dla niemowląt od dnia urodzenia. Kocyki można prać w pralce bez obawy o ich jakość, ponieważ minky jest materiałem, który nawet po wielu praniach jest miękki. Wybierając kocyki dla dzieci należy się przede wszystkim kierować bezpieczeństwem i jakością wykonanych produktów, dlatego koniecznie trzeba czytać metki i instrukcje producentów co do ich przeznaczenia i stosowania. Jeżeli dziecko ma się urodzić w sezonie letnim to wystarczy zakupić jeden, cieńszy kocyk, ponieważ pod takim się nie przegrzeje, ani nie spoci.

Wybór odpowiedniego kocyka nie jest prosty, ponieważ na rynku mamy mnóstwo modeli i fasonów, z których nie każdy będzie dobry dla naszego dziecka. Oryginalne kocyki minky posiadają odpowiednie certyfikaty i atesty jakości, które można sprawdzić na stronie producenta.