Kolorowy kokon dla niemowlaka

Przeważnie o tym, co jest niezbędne dla niemowlaka najlepiej wiedzą rodzice, którzy już mają ten etap za sobą. Dlatego też świeżo upieczeni rodzice często się ich radzą, w kwestii zakupu niezbędnych produktów i akcesoriów.

Jakie gniazdko zakupić dla niemowlaka?

szary kokon niemowlęcyRynek produktów dla niemowląt jest pełen rzeczy, które większość rodziców kupuje, ponieważ w większym lub mniejszym stopniu się przydają. Na pewno w największej ilości są kupowane ubranka, ponieważ trzeba mieć ich spory zapas, a do tego trzeba je zmieniać na większe przynajmniej co kilka miesięcy, gdyż maluchy bardzo szybko rosną. Jednakże są też artykuły, które kupujemy raz i wystarczają na wiele miesięcy, jak na przykład szary kokon niemowlęcy, który kupuje nawet siedemdziesiąt procent rodziców. Przeważnie są one wykorzystywane jako miękkie miejsce do spania, które jest bezpieczne i komfortowe dla maluchów od urodzenia aż do momentu, kiedy niemowlaki nie zaczną się samodzielnie przemieszczać. Z powodzeniem można go włożyć do łóżeczka, a także do głębokiego wózka, aby zapewnić maluchowi komfortowe warunku jazdy. W gondoli wiele maluchów przetacza się z boku na bok, gdyż jest ona dla nich zbyt szeroka. Wkładając do niej kokon, sprawiamy, że maluch jest otulony z każdej strony miękkim materacykiem, który wyglądem przypomina mały ponton. Warto zauważyć, że kokony mają możliwość regulacji długości i szerokości, ponieważ w ich brzegi są wszyte sznurki, które po za ciągnięciu zmniejszają obwód gniazdka niemowlęcego.

Na rynku znajdziemy przynajmniej kilkunastu producentów kokonów niemowlęcych, którzy w swojej ofercie posiadają wiele modeli przeznaczonych dla chłopców i dziewczynek. Są one starannie wykonany z bezpiecznych materiałów, które posiadają stosowne certyfikaty.