Konsultacje psychologiczne – dobra diagnoza jest bardzo ważna

Witam mam na imię Daria, już od ponad czterech lat zmagam się z chorobą afektywną dwubiegunową i zaburzeniami lękowymi o szerokim spektrum. Musze wam powiedzieć, że początek choroby był dla mnie najcięższym momentem w życiu, tym bardziej, że choroba pojawiła się dosyć niespodziewanie.

Konsultacje psychologiczne mogą zaważyć na życiu i zdrowiu

konsultacje psychologiczneWłaśnie wyszłam za mąż, zmieniłam miejsce zamieszkania na Kraków, dostałam świetną pracę, mieliśmy piękne mieszkanie, i nagle bez większego alarmu mój świat zaczął tracić na znaczeniu. Chodzenie do pracy stało się męczące, mieszkanie zaczęło mi się wydawać brzydkie, co chwilę kłóciłam się z mężem, aż w końcu zamknęłam się w swoim pokoju z zasłoniętymi oknami na ponad trzy tygodnie. To co wtedy działo się w moje głowie, było po prostu okropne. Na szczęście mąż zabrał mnie na godne polecenia konsultacje psychologiczne w Krakowie. Odwiedziliśmy razem kilka gabinetów, chcieliśmy zdobyć jak najwięcej opinii. Po kilku tygodniach rozpoczęłam leczenie depresji. Muszę wam powiedzieć, że nie wiem, jakby to wszystko się skończyło, gdyby nie upór i walka mojego męża. Kto wie, może już na zawsze zostałabym w swoim pokoju? Dlatego też moi kochani zwracam się do was. Jeśli czujecie się podobnie, jak ja jeszcze kilka lat temu, nie bójcie się zapytać o pomoc. Pozwólcie się złapać za rękę i zaprowadzić do specjalisty. Leczenie nerwicy i zaburzeń depresyjnych jest szalenie ważne. A najważniejszy jest konsekwencja w leczeniu. Tak jak mówiłam, ja ze swoją chorobą żyję już cztery lata i mimo tego, że od dwóch lat jestem szczęśliwą kobietą, to cały czas zostaję pod opieką psychologa i psychiatry.

Nie bójmy się odwiedzać tych gabinetów, to tacy sami lekarze i tak jak przy grypie pomoże wam internista, tak w depresji musi wam pomóc psycholog/psychiatra! Weźcie moje słowa do serca! Pozdrawiam