Prowadząc sprzedaż detaliczną, może prowadzić sklep internetowy z siedzibą we własnym mieszkaniu, albo stacjonarny w wynajmowanym lokalu, lub kupionym kontenerze. Wynajem zawsze jest droższy niż posiadanie własnego lokalu.
Z czego jest zbudowany kontener handlowy?
Jeżeli decydujemy się na prowadzenie sprzedaży we własnym punkcie detalicznym, to zaoszczędzimy sporo pieniędzy na czynszu i będziemy mogli go dowolnie modyfikować. Dla handlowców świetnym rozwiązaniem są kontenery handlowe, które się bardzo szybko montuje i są dużo tańsze niż lokal w budynku. Ich budowa zajmuje zaledwie parę dni, gdyż jest składany z wcześniej przygotowanych elementów, wykonanych z płyt warstwowych. Kontener przeznaczony na handel, może być cały przeszklony, albo posiadać z jednej strony elewację. Wolnostojące kontenery najczęściej posiadają chociaż jedną zabudowaną ścianę, a grupa kontenerów, tworząca pawilon handlowy, jest przeszklona z każdej strony. Kontener w środku może być pusty, a może mieć wydzielone miejsce na aneks kuchenny, pomieszczenie socjalne, czy powierzchnię sprzedażową. Zorganizowanie wewnętrznej przestrzeni jest dowolne i decyduje o tym właściciel. Kontenery świetnie się nadają na różnego rodzaju kioski, sklepiki osiedlowe, czy stanowiska sprzedażowe na placach i bazarach. Są one ocieplone i posiadają ogrzewanie elektryczne, które z powodzeniem wystarcza na cały lokal. Są wyposażone w plastikowe okna PCV i przeszklone, wzmocnione drzwi, oraz posiadają podłączony węzeł sanitarny.
Kiedyś kontenery były wykorzystywane tylko na placach budowy jako miejsca sanitarne dla pracowników, a obecnie są z nich budowane sklepy, lub nawet całe pawilony handlowe. Ich zakup w perspektywie czasu, jest dużo tańszy niż wynajmowanie, czy zakup lokalu.