Koszula z ognioodpornego materiału

Czasami w naszej pracy  mamy ryzyko wystąpienia wielu niebezpiecznych sytuacji, dlatego musimy zawsze pamiętać o zasadach BHP oraz wybierać odpowiednie ubrania, które będą w stanie ochronić nas przynajmniej przed częścią wypadków. Praca jest ważna, ale nasze zdrowie i bezpieczeństwo to rzeczy znacznie bardziej istotne, więc dbajmy o nie jak umiemy.

Odzież odpowiednia do pracy

koszula flanelowa robocza ognioodpornaJestem kobietą pracującą w dość niebezpiecznym zawodzie. Trzeba uważać przez cały czas, bo zawsze jest szansa na to, że coś pójdzie nie tak, a poza tym nieraz mamy styczność z ogniem. Zawsze bardzo uważałam, jednak i tak nie czułam się dostatecznie zabezpieczona – w końcu wystarczyła chwila nieuwagi no i tragedia gotowa. Nie chciałam myśleć tak negatywnie, ale mówi się, że przezorny zawsze ubezpieczony. Musiałam więc znaleźć sposób na dodatkową ochronę przed jakimiś niezbyt przyjemnymi zdarzeniami, a jedynym co przychodziło mi do głowy to zakup odpowiedniego ubrania. Koszula flanelowa robocza ognioodporna wydawała się być najlepszym rozwiązaniem, a przynajmniej tak mówili mi znajomi po fachu. Bałam się jednak, że ciężko będzie mi takową dostać, jednak bardzo szybko znalazłam sklep internetowy z ubraniami roboczymi, który oferował właśnie takie koszule. Miały różne kolory do wyboru i chyba każdy możliwy rozmiar. Zakupiłam więc dwie i od razu poczułam jakąś taką ulgę. Teraz wiem, że te koszule to must have!

Może nam się wydawać, że jesteśmy tak uważni w naszej pracy, że nie potrzebujemy dodatkowego źródła ochrony. Pamiętajmy jednak, że wystarczy się nie wyspać albo na chwilę się zamyślić i tragedia gotowa, dlatego jeżeli w naszej pracy stykamy się z ogniem, to zainwestujmy w koszule ognioodporne, by zmniejszyć ryzyko jakiegokolwiek wypadku do minimum.