Kreatywne zajęcia w przedszkolu

W przedszkolu pracuję od niedawna. Na razie pracuję jako pomocnica opiekunek. Jednakże bardzo lubię te pracę i mam nadzieję, że wraz ze zdobywaniem doświadczenia będę też mogła pracować na lepszych stanowiskach. Uważam, że przedszkole, w którym pracuję jest naprawdę dobre, bo dbamy o to żeby dzieci czuły się tu komfortowo i kreatywnie spędzały czas.

Artystyczne warsztaty bożonarodzeniowe były wielkim sukcesem

artystyczne warsztaty bożonarodzeniowe w przedszkoluMyślę, że wiele przedszkoli zapomina, że jest to miejsce, w którym dzieci spędzają bardzo dużo czasu, a więc czas ten powinien zostać dobrze wykorzystany. Lubię w przedszkolu, w którym pracuję to, że zwracamy uwagę na różne aspekty wychowania dziecka i nie zajmujemy się tylko pilnowaniem dzieci. Dbamy o to by mogło ono tutaj w jakiś ciekawy sposób spędzać czas i co jakiś czas organizujemy jakieś fajne zajęcia. Najczęściej same robimy jakieś tematyczne zabawy połączenie z nauką. Ale czasami też wynajmujemy grupy zajmujące się profesjonalnym kreatywnym organizowaniem czasu dzieciom. Ostatnio odbyły się u nas fantastyczne artystyczne warsztaty bożonarodzeniowe w przedszkolu, które naprawdę podobały się dzieciom. Dzieciaki uwielbiają takie zajęcia, w których mogą same coś stworzyć i stać się prawdziwymi artystami. Dzieci robiły w tym roku własne bombki i była to dla nich niesamowita zabawa. Widząc te wszystkie uśmiechy na twarzach dzieci wiedziałam, że są one zadowolone.

Jestem pewna, że w przyszłym roku również zapewnimy naszym podopiecznym wiele różnych atrakcji oraz zadbamy o to żeby mogły rozwijać swoje artystyczne talenty. Na pewno też będziemy też starać się organizować spotkania i zajęcia z jakimiś ciekawymi osobami. Oczywiście nie zapominamy też o tym by dzieci mogły po prostu dobrze się u nas bawić i spędzać czas z innymi maluchami, ponieważ to też jest bardzo ważne dla ich rozwoju.