Kruszywo i kruszarki – komu i po co?

Trudno wyobrazić sobie przemysł budowlany bez jednego z kluczowych surowców, jakim jest kruszywo. Materiał ten stanowi podstawę zapraw budowlanych oraz betonów. Ma swoje zastosowanie również w procesie budowy dróg. Kruszywo powstaje w maszynie zwanej kruszarką, które dzielą się na: szczękowe, stożkowe, walcowe i uderzeniowe. Niniejszy tekst będzie poświęcony głównie kruszarkom stożkowym oraz ich zastosowaniu.

Kiedy zdecydować się na kruszarkę stożkową?

kruszarki stożkoweWszystkie narzędzia będące obowiązkowym wyposażeniem placów budowy oraz robót drogowych są naturalnie uzależnione od potrzeb i specyfikacji budowy, jak zatem odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiego rodzaju maszyn kruszących potrzeba? Kluczową rolę odgrywa tutaj sam materiał, który ma zostać poddany procesowi kruszenia. Materiały różnej gęstości i twardości będą potrzebowały różnych maszyn. Kruszarki stożkowe zdadzą egzamin w przypadku materiałów miękkich, lepkich i wilgotnych. Będą w stanie pokruszyć je na bardzo drobne ziarenka o mniej więcej regularnej wielkości i wadze. Samo krusznie odbywa się za sprawą ciśnienia wytwarzanego między stałą obudową maszyny a mimośrodkowo poruszającym się środkiem. Nad bezpieczeństwem kruszarki sprawuje pieczę system hydrauliczny. Kruszarka stożkowa jest świetnym wyborem w przypadku niedużego budżetu, ponieważ jest wyjątkowo ekonomiczna w eksploatacji i konserwacji, a poza tym rzadko się psuje i można na niej polegać. Jest prosta w obsłudze i gwarantuje kruszywo wysokiej jakości. Świetnie sprawdzi się podczas mniejszych prac budowlano-remontowych, a jej obsługa nie powinna przysporzyć nikomu najdrobniejszych problemów.

Kruszarki stożkowe to doskonałe rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców budowlanych, którzy muszą stale trzymać rękę na pulsie, by nie przekroczyć przewidywanego budżetu. Ich wysoka niezawodność i gwarancja wysokojakościowego produktu kruszenia to najlepsze połączenie sprawdzające się nawet w najtrudniejszych sytuacjach.