Kursy pilotażu dronów

Coraz więcej firm wykorzystujących bezzałogowe maszyny latające wymaga od pilotów posiadania certyfikatu operatora drona. Taki certyfikat pozwala bowiem firmom mieć pewność, iż osoba obsługująca drony w dowolnym celu posiada wystarczającą wiedzę by móc używać takowych do zadań zawodowych w każdych warunkach.

Szkolenia profesjonalnych operatorów dronów

kurs na dronyCertyfikat profesjonalnego, przeszkolonego operatora bezzałogowych maszyn latających może otrzymać każdy, kto ukończy trzytygodniowe szkolenie pilotowania i obsługi drona, organizowane przez wiele różnych placówek szkoleniowych. Kurs na drony jest skierowany zarówno do zawodowych operatorów, chcących zdobyć certyfikat by móc sterować dronami w pracy, ale również dla wszystkich osób szukających możliwości rozwoju umiejętności pilotowania. Często zdarza się iż uczestnikami takich kursów są pracownicy firm oraz personel służb mundurowych, w których drony zostały wcielone do inwentarza niedawno, a w firmie nie ma żadnego kwalifikowanego operatora, mogącego wykonywać zadania zawodowe z ich pomocą. Na kursach omawiane są wszystkie podstawowe zagadnienia dotyczące bezzałogowych maszyn latających, więc są one bardzo przydatne dla całkowitych amatorów, mających niewielkie doświadczenie z dronami. Teoretyczna część programu omawia wszelkie zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa i zasad ruchu na dowolnym terenie, a praktyczna część składa się ze szkolenia pilotowania, prowadzonego na najpopularniejszych i najbardziej rozpowszechnionych modelach dronów.

Formuła kursu różni się w zależności od placówki, choć z reguły szkolenia są bardzo podobne, i przekazują kursantom tak samo dużą ilość wiedzy. Po ukończeniu kursu, każdy kto zdobył licencję operatora drona jest doskonale przygotowany do pracy z jego użyciem.